2011.01.13. Юрій Чорноморець. План Кирилла для Януковича

Заявление Патриарха Филарета (Денисенко)

30 декабря 2010 года Патриарх Филарет заявил, что Московская патриархия имеет план ликвидации УПЦ КП, который надеется воплотить в жизнь с помощью сегодняшней украинской власти. Патриарх назвал ряд фактов, которые, по его мнению, свидетельствуют о существовании такого плана.

Поиск Москвой перебежчиков

2010. Синодальные структуры перед перспективой единения церквей. Тезисы доклада

Основываясь на тезисах темы «Исторические причины появления синодальных структур митрополий и патриархатов. Их место и роль в церковном устройстве» предлагаем вашему вниманию рассмотрение проблемы синодов в контексте церковного раскола в Украине. Круглий стол по этой теме  прошел 26 сентября в Институте Фомы Аквинского

2010. Юрій Чорноморець. Українське православ'я: двадцять років на роздоріжжі

Останнє відродження українського православ'я вже нараховує двадцять років. З самого початку воно набуло двох форм. Перша - це автокефальний рух в Україні. Друга форма - це автономістські тенден­ції у тієї частини православних України, які залишаються в Московській Патріархії. Двадцятилітня історія існування обох форм українського православ'я драматична, сучасність сповнена нових викли­ків, майбутнє обіцяє бути зовсім важким.

2010. Юрій Чорноморець. Патриарх в Киеве: война с «раскольниками»

(в авторській редакції)
Во время прошлогоднего своего визита патриарх Кирилл активно продвигал учение о цивилизации любви братских народов, которое 3 ноября 2009 года было формализировано в концепцию Русского мира. Ясно, что для такого «Русского мира» наиболее подходящим выглядел кандидат в президенты Виктор Янукович. А вот для остальных претендентов отводилась роль агентов Запада, который, по словам патриарха, давно стал «цивилизацией, основанной на ненависти». Практически все украинские эксперты заметили политический смысл речей патриарха, и визит был признан «однозначно политическим».

2010. Заява Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату з приводу останніх рішень РПЦ щодо церковної ситуації в Україні

 Священний Синод УПЦ Київського Патріархату з сумом відзначає, що на фоні зрушень у справі подоланні церковного розділення в Україні, які сталися внаслідок діяльності робочих груп Київського Патріархату та УПЦ (МП) з підготовки до діалогу, позиція, зайнята Священним Синодом РПЦ на своєму засіданні 26 липня 2010 р. щодо церковної ситуації в Україні, є неконструктивною. У своєму «Зверненні» Синод РПЦ фактично повторив ту безплідну риторику, яку Московський Патріархат проголошував щодо церковної ситуації в Україні 10-15 років тому – так, ніби за ці роки нічого не змінилося, а її безперспективність не стала очевидною. 

2010.02.21. Звернення Патріарха Київського Філарета до Патріарха Московського Кирила з приводу подвійного хрещення

Святійший Патріарх ФіларетСвятійшому Патріарху Московському КИРИЛУ,
Предстоятелю Російської Православної Церкви,
архиєреям Московського Патріархату.
 

2010.06.04. Патріарх Філарет: Ми разом з Патріархом Варфоломієм теж бажаємо, щоб ще за життя митрополита Володимира розділення Української Церкви було подолане

 Предстоятель Київського Патріархату Святійший Патріарх Філарет прокоментував для «Церква.info» підсумки візиту в Росію Вселенського Патріарха Варфоломія, який відбувся в останній декаді травня.

2007. архієп. Іоан (Модзолевський). Проект «українська церква»: своє і Христове

Християнство поширилося в Римській імперії тоді, коли в ній тріумфував дух космополітизму. Римська імперська ідея претендувала на універсальність. Такою почасти вона й була. Християнство ж не лише претендувало на універсалізм, а й втілювало його. Церковні громади будувалися за територіальним, а не національним принципом.

Останні публікації

Останні коментарі

RSS-матеріал