церковний розкол

warning: Creating default object from empty value in /home/pritvork/domains/pritvor.kiev.ua/public_html/ec/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.

2010. Юрій Чорноморець. Патриарх в Киеве: война с «раскольниками»

(в авторській редакції)
Во время прошлогоднего своего визита патриарх Кирилл активно продвигал учение о цивилизации любви братских народов, которое 3 ноября 2009 года было формализировано в концепцию Русского мира. Ясно, что для такого «Русского мира» наиболее подходящим выглядел кандидат в президенты Виктор Янукович. А вот для остальных претендентов отводилась роль агентов Запада, который, по словам патриарха, давно стал «цивилизацией, основанной на ненависти». Практически все украинские эксперты заметили политический смысл речей патриарха, и визит был признан «однозначно политическим».

2010. Заява Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату з приводу останніх рішень РПЦ щодо церковної ситуації в Україні

 Священний Синод УПЦ Київського Патріархату з сумом відзначає, що на фоні зрушень у справі подоланні церковного розділення в Україні, які сталися внаслідок діяльності робочих груп Київського Патріархату та УПЦ (МП) з підготовки до діалогу, позиція, зайнята Священним Синодом РПЦ на своєму засіданні 26 липня 2010 р. щодо церковної ситуації в Україні, є неконструктивною. У своєму «Зверненні» Синод РПЦ фактично повторив ту безплідну риторику, яку Московський Патріархат проголошував щодо церковної ситуації в Україні 10-15 років тому – так, ніби за ці роки нічого не змінилося, а її безперспективність не стала очевидною. 

RSS-матеріал