Інтернет-магазин інтелектуальної книги Архе

Здравствуйте Гость ( Вход | Регистрация )

> ОУН УПА, Хто є хто?
Outline · Standard · [ Linear+ ]

Ваше ставлення до ОУН УПА
Герої [ 9 ]  [29.03%]
Позитивне [ 2 ]  [6.45%]
Радше позитивне [ 1 ]  [3.23%]
Нейтрально [ 4 ]  [12.90%]
Радше негативне [ 5 ]  [16.13%]
Негативне [ 3 ]  [9.68%]
Злочинці [ 7 ]  [22.58%]
Всего голосов: 31

Blacksa
post May 20 2007, 06:27 PM
Отправлено #1

Advanced Member

Из: м.Вишгород

Тема даби не офтопити в "Галичині".....
User is offlinePMEmail Poster
Quote Post

10 Страницы  1 2 3 > »  
Closed TopicStart new topicStart Poll

Ответов(1 - 20)
Blacksa
post May 21 2007, 03:15 PM
Отправлено #2

Advanced Member

Хотілося б викласти свої і почути ваші думки з приводу ролі і місця УПА в історії нашої держави.
Так от: Українська Повстанська Армія боролося за створення незалежної української держави. Власне мета уже як для мене права! Після революції 1917 року певний час Україна мала незалежну державу, отже тодішній стан справ можна назвати окупацією українських земель більшовицькою Росією. Війна була дуже зручним приводом для початку боротьби на своєму українському фронті. Адже я все ж вважаю, що за певних обставин вони могли досягти поставленої мети (про те за яких можу написати потім).
Тепер про засоби. Звичайно було б безглуздим починати боротьбу без належної підготовки. Отже на певному рівні все ж було необхідно співпрацювати з якоюсь зі сторін. Але співпраця УПА із німцями була значно менша скажімо у ОУН(М).
Про боротьбу. Існує величезна купа казочок, які нам дісталися ще на спогад від часів коли ми були "светским народом". Головна казочка, що упівці знищували села і проводили каральні операції спільно з силами СС. Це справжня брехня. Єдине, що я знаю точно, так це те що подібні акції проводило НКВС під виглядом УПА. Друге, спочатку проти упівців використовували ЧА. Згодом виявилось це не ефективним, бо ні ті, ні особливого ентузіазму в боях не демонстрували і часто все закінчувалося спільними діями проти німців (про це розповідав мій прадід, який приймав участь у Великій Вітчизняній Війні в лавах ЧА). Тому було прийнято рішення про використання НКВС, з якими УПА дійсно вели кровопролитні бої. Ще одна казочка, точніше не казочка а красивий вислів, що воїни ЧА "стріляли в спини бійцям УПА" ну.... Було не сумніваюся... Було... Але знаєте, якщо ви повертаєтесь додому, а там ґвалтують вашу дочку, сестру чи дружину, то теж просити розвернутися не будете... Хочете сказати такого не було? Ну-ну....
Quote Post
Melody
post May 21 2007, 03:42 PM
Отправлено #3

undefined

Из: Киев

Так от: Українська Повстанська Армія боролося за створення незалежної української держави

не думаю, что они реально рассчитывали победить на двух фронтах.
Не думаю, что вообще могли бы.
Побольше здравого смысла...
Quote Post
Максим
post May 21 2007, 04:56 PM
Отправлено #4

Advanced Member

Из: Львів тел: 80685039574

QUOTE(Melody @ May 21 2007, 05:44 PM)
*

А яка взагалі війна має в собі хоть частину здорового глузду?

І багато думати не приходиться коли нищать твою землю, твій народ, твою батьківщину. Просто немає на це часу.
Quote Post
Melody
post May 21 2007, 05:06 PM
Отправлено #5

undefined

В войне смысла здравого нету. И в версии Блэксы тоже.
Quote Post
Василь Декармований
post May 21 2007, 06:04 PM
Отправлено #6

звезда...

Из: столиця

QUOTE(Melody @ May 21 2007, 06:44 PM)
*

Вспомнился Максим Горький с его "безумству храбрых поем мы песню"...
А еще "Делай, что должен делать, и будь, что будет"

(На всякий случай: я от ОУН-УПА не фанатею)
Quote Post
Melody
post May 21 2007, 06:32 PM
Отправлено #7

undefined

нее, сначала это был коллаборационизм, а потом просто пришлось так...
Quote Post
Blacksa
post May 21 2007, 07:09 PM
Отправлено #8

Advanced Member

QUOTE(Melody @ May 21 2007, 05:44 PM)
*

Я не дуже люблю обговорюючи історичні теми фантазувати, але! За умови, що сили сторони яка перемагає у війні надто ослаблені. Ну перш за все стосується саме перемоги СРСР. Був варіант підняти велике ровстання хочаб на територіях де вони були найсильніші. Потім скориставшись "нелюбов"ю" західних союзників і СРСР один до одного заручитись підтримкою Заходу і втримати державність. Доречі навіть існувала така організація "Карпатська Україна". Щодо німців, то вони могли дати створити українську державу, ну теж звичайно за умов СИЛЬНОЇ ослабленості. І щоб не провокувати новий конфлікт, який міг активізувати місцеві визвольні рухи в інших країнах... пішли б на поступки. Можливо і ні.... Але я б, да думаю і ви теж всі б пішли і без шансів за Батьківщіну, якби довелось. Тільки для кого що є батьківщіною... Це питання.
Quote Post
Anton_A
post May 21 2007, 07:11 PM
Отправлено #9

%)

Блекса, всё это хорошо (независимость, борьба с захватчиками), но стоит ли ради этого проводить геноцид неукраинского населения?
События на Волыни - взгляд из Польши
User is offlinePM
Quote Post
Anton_A
post May 21 2007, 07:19 PM
Отправлено #10

%)

QUOTE(Blacksa @ May 21 2007, 10:11 PM)
Я не дуже люблю обговорюючи історичні теми фантазувати, але! За умови, що сили сторони яка перемагає у війні надто ослаблені. Ну перш за все стосується саме перемоги СРСР. Був варіант підняти велике ровстання хочаб на територіях де вони були найсильніші. Потім скориставшись "нелюбов"ю" західних союзників і СРСР один до одного заручитись підтримкою Заходу і втримати державність. Доречі навіть існувала така організація "Карпатська Україна". Щодо німців, то вони могли дати  створити українську державу, ну теж звичайно за умов СИЛЬНОЇ ослабленості. І щоб не провокувати новий конфлікт, який міг активізувати місцеві визвольні рухи в інших країнах... пішли б на поступки. Можливо і ні.... Але я б, да думаю і ви теж всі б пішли і без шансів за Батьківщіну, якби довелось. Тільки для кого що є батьківщіною... Це питання.
*

Это всё хорошо, но Вы сами сказали, что в истории слова БЫ нет. Ну а планы немцев относительно украинской и белорусской территории и их населения - см. ссылку на план "Ост" в теме про 14 дивизию СС
User is offlinePM
Quote Post
Blacksa
post May 21 2007, 07:28 PM
Отправлено #11

Advanced Member

Ну з поляками ми різались давно. І я адекватно оцінюю те що крил за спиною в них не було. Але тоді була війна!!!! Так само як і тоді коли нас різали поляки і ой як різали... І жінок і дітей... Згадаймо лише повстання Косиньського чи Наливайка. Це війна! І збергти здорову психіку і не стати вбивцею ой як важко...
Quote Post
Anton_A
post May 21 2007, 07:36 PM
Отправлено #12

%)

QUOTE(Blacksa @ May 21 2007, 10:30 PM)
Ну з поляками ми різались давно. І я адекватно оцінюю те що крил за спиною в них не було. Але тоді була війна!!!! Так само як і тоді коли нас різали поляки і ой як різали... І жінок і дітей... Згадаймо лише повстання Косиньського чи Наливайка. Це війна! І збергти здорову психіку і не стати вбивцею ой як важко...
*

Я бы на Вашем месте не стал оправдывать ни тех, ни других, тем более, что Вы сами указали на то, что геноцид осуществлялся на национальной почве.
User is offlinePM
Quote Post
Blacksa
post May 21 2007, 07:38 PM
Отправлено #13

Advanced Member

Ми говоримо, про те чого прагнула УПА. А не чого досягла. Про "Ост" так я ж казав не про повну перемогу німців, а про їх ослаблений стан, і ПОСТУПКИ!!! Доречі німці діяли не до кінця війни за планом "Барбаросса" бо не так все пішло...
Quote Post
Blacksa
post May 21 2007, 08:10 PM
Отправлено #14

Advanced Member

QUOTE(Anton_A @ May 21 2007, 09:38 PM)
Я бы на Вашем месте не стал оправдывать ни тех, ни других, тем более, что Вы сами указали на то, что геноцид осуществлялся на национальной почве.
*

Вбивство, мирного населення є злочином і виправдання цьому немає. Просто я спробував знайти причини цього... Да вказати що це не було відмінною рисою УПА це робили всі.
Quote Post
Blacksa
post May 21 2007, 08:17 PM
Отправлено #15

Advanced Member

Доречі ось улюблениць міліонів....

(IMG:http://upload.wikimedia.org/wikipedia/uk/6/63/Bandera.png)
Quote Post
Anton_A
post May 21 2007, 08:18 PM
Отправлено #16

%)

QUOTE(Blacksa @ May 21 2007, 11:12 PM)
Вбивство, мирного населення є злочином і виправдання цьому немає. Просто я спробував знайти причини цього... Да вказати що це не було відмінною рисою УПА це робили всі.
*

Все? а Вы мою ссылку читали?
Несмотря на то, что большая часть местного украинского общества поддерживала акцию УПА (не считая интеллектуалов), здесь нужно вспомнить и о тех украинцах, которые спасали жизнь поляков, либо укрывая их, либо предупреждая об опасности или указывая на безопасный путь бегства. Многих из них такие поступки привели к трагедии.
User is offlinePM
Quote Post
Marisa
post May 21 2007, 08:30 PM
Отправлено #17

снайперша з України

Из: Київ

QUOTE(Максим @ May 21 2007, 07:58 PM)
А яка взагалі війна має в собі хоть частину здорового глузду?

І багато думати не приходиться коли нищать твою землю, твій народ, твою батьківщину. Просто немає на це часу.
*

+1!!!!!!!!!!!! :rolleyes:
User is offlinePM
Quote Post
Blacksa
post May 21 2007, 08:33 PM
Отправлено #18

Advanced Member

Суперечки що до викладеного матеріалу точаться і досі. Точніше про маштаби трагедії що тоді сталася...
Проте ви самі казали що полякам допомогали українці. А хто в УПА був? Миші і свині? Чи негри? Серед бійців УПА членів ОУН було не так багато... Тим більш націоналізм як такий я засуджую... Якраз те що відбувалося з польським населенням було ініційоване скоріше членами ОУМ. У тому числі і ОУМ(М)....
Quote Post
Marisa
post May 21 2007, 09:16 PM
Отправлено #19

снайперша з України

Из: Київ

QUOTE(Blacksa @ May 21 2007, 11:35 PM)
А хто в УПА був?
*

Ой, шкода Роман не читає... Він би багато чого розказав. :rolleyes:
User is offlinePM
Quote Post
Василь Декармований
post May 21 2007, 09:57 PM
Отправлено #20

звезда...

Из: столиця

QUOTE(Blacksa @ May 21 2007, 11:12 PM)
*

Тобто, ти погоджуєшся, що це робила таки УПА, а не перевдягнені під УПА парашутисти з НКВД чи ще хто?

Чи в УПА було крило ІП (істинні патріоти, що самовіддано воювали за Батьківщину) і крило БВ (бісові виродки, що задовольняли свої садистські нахили звірствами над мирним населенням)?

Quote Post

Closed TopicTopic OptionsStart new topic

Lo-Fi Version
Time is now: 27th February 2020 - 05:16 AM

Українська локалізація - студія «Севен»