Інтернет-магазин інтелектуальної книги Архе

Здравствуйте Гость ( Вход | Регистрация )

6 Страницы  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Что сегодня объединяет народы России и Украины?, ответы известных деятелей журналу «Фома»
Outline · [ Standard ] · Linear+
Veter Peremen
post Jul 30 2009, 08:27 AM
Отправлено #1

Advanced Member

Из: Киев

Мне очень понравились ответы!
http://orthodoxy.org.ua/ru/2009/07/29/25576.html

Николай Закревский,
главный редактор газеты «Киевские Ведомости»
Нас объединяет уж явно не политика и не политики. Объединяет общее историческое прошлое, именуемое Киевской Русью, война с французами 1812 года, борьба с фашистскими захватчиками в 1941-45 годах, наконец, строительство индустриальных основ общей державы... В нынешних обстоятельствах идет не только глобальная экономическая война, но и идеологическое противоборство двух систем: англо-саксонской и славянской, в которое, к сожалению, украинские державные мужи вносят негативный вклад. Вслед за определенными силами на Западе они пытаются переписать историю, оставляя за порогом все то хорошее, что было рождено в рамках славянского единства и дружбы: достижения в военно-технической области, в мирном освоении космоса, в сфере здравоохранения, образования, культуры. Мне бы хотелось, чтобы к власти на Украине пришли люди, которые понимают значимость славянского кода - а это, прежде всего, языковая культура и традиции.

София Ротару,
певица, народная артиcтка Украины, Молдавии, СССР
Что объединяет наши народы? Искусство, искренние чувства и желание всех народов жить в мире!... Откровенно говоря, не хочу ограничивать свое творчество одним языком, отделять границами. Считаю своей миссией объединение славянских народов. В моей концертной программе есть песни на трех языках. Я горжусь тем, что на моем юбилейном концерте в Кремле и весь зал, и мои коллеги на сцене подпевали мне на украинском языке песню «Одна калина»...Теперь я живу в Киеве, летом в Ялте. Для любви и дружбы не бывает границ! И я хочу, чтобы люди наших государств жили мирно и счастливо и всегда находили общий язык.

Евгений Быков,
генеральный директор Фонда содействия развитию международных связей и сотрудничества «Добрососедство»
Что нас объединяет? Глубинные вещи. Достаточно вспомнить об общих истоках наших народов... Но, к сожалению, то, что сейчас делается, в большинстве направлено не на объединение, а на разъединение. Возможно, Православной церкви удастся каким-то образом внести свой вклад в улучшение ситуации.
Будем уповать на нашего Патриарха: надеюсь, визит Его Святейшества придаст новую силу взаимному сближению.

Олег Блохин,
звезда советского футбола, тренер
Нас объединяет столько всего, что за эти 20 лет разрушить связь с Россией невозможно. Да и зачем? Если убрать политику, то народы наши как дружили, так и дружат. Причем дружат на личном уровне. Нас всегда объединяла вера - и в благополучные мирные времена, и в военные годы. Остается она общей и сейчас.

Олег Кривошея,
лидер рок-группы «Братья Карамазовы»
Вне зависимости от того, что произошло в 1991 году, Украину, Россию и Белоруссию, конечно, объединяет прежде всего то, что это братья и сестры, как ни банально это звучит. Для меня это единый неделимый народ, вышедший из одной крещенской купели. Мы объединены единой верой, именно поэтому наши народы составляют основу славянской православной цивилизации. Это самое важное, что есть в наших странах. Добро и любовь друг к другу, единение не только духовное, но и государственно-политическое - это наш единственный путь.

Петр Толочко,
историк, академик Национальной академии наук Украины
Прежде всего нас объединяет общая история. Мы все вышли из единой древнерусской народности. Киевская Русь - наше общее достояние. Кроме того, нас объединяет более чем 300-летняя совместная жизнь в едином государственном организме - сначала в Российской империи, затем в Советском Союзе. Это единство закреплено в памяти многих поколений, и не удастся так быстро его истребить, как хочется некоторым политикам. И Россия нуждается в Украине, но еще больше Украина нуждается в России. Даже из чисто прагматических соображений. Нас объединяет единая православная вера, которую принял Владимир Святой и которая потом распространилась по всей территории Киевской Руси. Несмотря на существование расколов в украинском Православии, наша Православная Церковь сохраняет единство с Московским Патриархатом. И это единство тоже много значит для наших народов.

Георгий Гречко,
космонавт
Что объединяет? Очень многое. Родители, например. У меня папа украинец, мама белоруска, а я родился, учился в Ленинграде, говорю на русском языке, то есть по образу жизни и по месту жительства, скорее всего, я русский. Ну и как нас делить предлагаете? Поэтому я считаю, что всё это славянские народы, и между нами какие хотите: и исторические, и генетические, и культурные, и языковые - все связи! И когда руководители Украины идут против желания народа (люди хотят изучать русский язык - им не дают, хотят общаться - ставят всякие препоны...), то это просто какой-то нарыв на общей истории наших народов. И я думаю, что он лопнет. В конце концов руководители уйдут, их переизберут, а народы - останутся. Так что полагаю, мы, славяне, будем жить вместе, дружить вместе, любить вместе.
User is offlinePMEmail Poster
Quote Post
Василь Декармований
post Jul 30 2009, 04:46 PM
Отправлено #2

Advanced Member

идеологическое противоборство двух систем: англо-саксонской и славянской,

Ох уж эти фантазеры!
Какой еще славянской системы??? Большинство славянских народов уже на Западе. Даже Беларусь туда повернулась.
Quote Post
Marisa
post Jul 31 2009, 09:02 AM
Отправлено #3

снайперша з України

Из: Київ

Спор Руси с Московией закончится победой Украины
("Украинская правда", Украина)

Одна из ключевых имперских мистификаций - тезис о том, что нынешняя Россия якобы имеет какое-то отношение к истории Киевской Руси, кроме того, что отдельные ее территории когда-то были подконтрольны Киеву.

Во времена СССР упрямо замалчивался элементарный факт, что во времена Киевской Руси, Русью была исключительно территория Центральной Украины, то есть нынешних Киевской, Черниговской, Житомирской, Сумской, а также частей Винницкой, Черкасской и Полтавской областей.

С конца XII века Русью начинает называться еще и Западная Украина. Доказательств этому такое количество, что советская историография просто не знала, что с ними делать, и издавала "пересказы" летописей, а не их оригиналы.
---

Между тем, никогда в летописи не упоминаются ни "Суздальская Русь", ни "Залеская Русь", ни "Московская Русь" - все это поздние выдумки имперских идеологов. Русь всегда была одна - Киевская.
---

http://www.inosmi.ru/translation/232682.html
User is offlinePM
Quote Post
Апологетъ
post Jul 31 2009, 09:15 AM
Отправлено #4

Advanced Member

Из: Бориспіль, Яготин

Народи України і Росії об'єднує те ж, що і народи України і Греції, чи України і Болгарії, а може навіть України і Швеції. І це спільне, його не так вже й багато, як декому хоче здаватись.

Україна - за менталітетом суто європейська країна з тенденцією демократії (нехай, і в її найгірших формах). Росія - азіатська країна з очевидною тенденцією до авторитарного політичного устрою.

Навіть віра не об'єднує так, як могла б, бо в Росії її надзвичайно політизують, коли мова заходить про українське питання. Чомусь Константинополь зуміг вберегти Православ'я від розколів, коли його канонічні юрисдикції стали вимагати автокефалії. Виключенням стала лише Болгарія, де була явна єресь. Москві ж подібний виважений пастирський підхід може тільки снитись.
User is offlinePM
Quote Post
Сергій М.
post Jul 31 2009, 09:47 AM
Отправлено #5

Advanced Member

Из: місто-герой Київ

Марії.
У нас на Кіровоградщині є річка. Ті хто претендують на те, що щось тямлять в історії, знають її назву. Дак от з одної сторони (правої зрозуміло) населені пункти які були ще за часів Русі і належали до Русі, а з іншої сторони було дике поле, татари, Осм. імперія. і ця територію стала нашою тільки після Російсько-Турецької війни.
А тепер це один район. Так що виходить що в одному селі живуть нащадки русичів, а в сосідньому через річку - турки , орда , азіати і т.д. можна приводи ваші "свідомі" епітети???
Quote Post
burevestnik
post Jul 31 2009, 09:55 AM
Отправлено #6

Advanced Member

Из: Москва

Як на мене, найголовніше, що росіяни з українцями мають спільного зараз - це Віра Православна. Тому росіяни, з українцями всеж-таки брати. Так само як із болгарами, сербами, греками й т д - за вірою! А це дорожче від етнічного родства.

Апологете, в Росії теж не всі пов'язують православ'я з політикою))) Дуже багато моїх знайомих байдужі до т.зв. "имперьских абміций", монархізму, та й подібного.)) Для них важливіше Православ'я як таке.

Щодо автокефалії, то треба реально дивитися правді в вічі. Це аж-аж як передчасно. Надання автокефалії може спричинити розкол, більший за філаретівський, бо багато парафій на Сході й Півдні захочуть перейти під пряме підпорядкування патріарху Кирилу. Єдина проблема, що її може розв'язати автокефалія - це можливе повернення деяких парафій з УПЦ-КП, УАПЦ (та мо' й УГКЦ, хіба не можливо) - але звісно ж не всіх, бо дехто попри все триматиместься у розколі.
User is offlinePM
Quote Post
Marisa
post Jul 31 2009, 10:22 AM
Отправлено #7

снайперша з України

QUOTE(Сергій М. @ Jul 31 2009, 12:55 PM)
Ладно отвіть по суті.
*

А що по суті? Суті не бачу.

QUOTE(burevestnik @ Jul 31 2009, 12:55 PM)
Як на мене, найголовніше, що росіяни з українцями мають спільного зараз - це Віра Православна. Тому росіяни, з українцями всеж-таки брати. Так само як із болгарами, сербами, греками й т д - за вірою! А це дорожче від етнічного родства.
*

Треба ще реально дивитись на речі. Практикуючих православних в Україні менше половини. І ще менше їх у Росії. Тож аж таку "єдність" відчуває відносно невеликий відсоток практикуючих православних + відсоток людей, які відчувають цю "єдність" з політично-ідеологічних причин.
Як справедливо стверджує Апологетъ - у України так само багато спільного і з Грецією, і з Фінляндією і т.д.
А що до нових розколів - це все гіпотези.
User is offlinePM
Quote Post
menix
post Jul 31 2009, 10:53 AM
Отправлено #8

Advanced Member

QUOTE(Marisa @ Jul 31 2009, 01:22 PM)
Треба ще реально дивитись на речі. Практикуючих православних в Україні менше половини. І ще менше їх у Росії. Тож аж таку "єдність" відчуває відносно невеликий відсоток практикуючих православних + відсоток людей, які відчувають цю "єдність" з політично-ідеологічних причин.
Як справедливо стверджує Апологетъ - у України так само багато спільного і з Грецією, і з Фінляндією і т.д.
А що до нових розколів - це все гіпотези.

менше половини від 10% ти хотіла сказать? :)

я вважаю що казати що в України так само багато спільного з Росією, як і з Грецією — це трошки схоже на маячню. кількість україно-грецьких шлюбів наприклад, або кількість греків що живуть чи жили в Україні, або вплив політичного та культурного становища Греції на Україну незрівняні щодо росії та росіян.
я й сам ніби патріот, але, панове, не будемо вдаватися до маразму.
щось спільне з росією Україну не ганьбить, як на мене. Україна під тою чи іншою назвою входила пару століть до структури яку ми можемо назвати "Росією", імперією чи "союзом народов свабодних" — я не кажу що це добре, але чому не можна казати про спільну історію? а про спільну з Польшею історію можна казати? з Румунією? Буковині раді, а історія її нам не потрібна?

а щодо нових розколів — це надто ймовірні гіпотези. бо радікали всюди однаково навіжені. не чула ти як з прідиханієм на Сході розказують про заповіти архім. Зосіми.
Quote Post
BadaBOOM
post Jul 31 2009, 11:24 AM
Отправлено #9

Advanced Member

Из: г. Бровары, Киевская обл.

QUOTE(Marisa @ Jul 31 2009, 12:02 PM)
...никогда в летописи не упоминаются ни "Суздальская Русь", ни "Залеская Русь", ни "Московская Русь" - все это поздние выдумки имперских идеологов.

Ага, как и дивный словесный кентавр "Україна-Русь" тоже ни в каких летописях не упоминается. Выдумка фантазера-идеолога Грушевского.
User is offlinePM
Quote Post
Veter Peremen
post Jul 31 2009, 11:32 AM
Отправлено #10

Advanced Member

Из: Киев

во времена Киевской Руси, Русью была исключительно территория Центральной Украины, то есть нынешних Киевской, Черниговской, Житомирской, Сумской, а также частей Винницкой, Черкасской и Полтавской областей.

Думаю это враньё...
Ибо даже карты (если не углубляться в исторические подробности даже) Киевской Руси говорят о другом:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/comm...s-1015-1113.png - плюм
http://izbornyk.org.ua/ishevch/map2.jpg - плюм2
http://miku.org.ua/images/map_1.jpg - плюм3

Кстати, этот выдуманный аргумент, как аргумент пытался приводить Филарет ("патриарх" выдуманного термина "Україна-Русь") на своём сайте <_<
Quote Post
menix
post Jul 31 2009, 11:53 AM
Отправлено #11

Advanced Member

подразумевается просто плюм, где написано "Киевская Русь в IX-X вв." (довладимирская, тк князь Владимир в 984 уже завоевал радимичей, что обретались в р-не Гомельщины и Брянщины + Тьмутаракань чуть позже.)
можно даже нарисовать плюм с докиевской русью, правда это просто набор племен: http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D0%B0%...v-7-8-obrez.png
Quote Post
Сергій М.
post Jul 31 2009, 12:25 PM
Отправлено #12

Advanced Member

QUOTE(Marisa @ Jul 31 2009, 01:22 PM)
А що по суті? Суті не бачу.

а суть така. що раз не можна ділити Україну на Русь і не Русь, то не можна ділити Росію так само. Адже з чого починалася Росія? з Володимира, Новгорода. Це ж Русь. Всі інші землі вже потім приєдналися до Русі і стали Руссю. вважають же себе жителі Кіровограда, Херсона, Кривого Рогу Руссю, то чому тоді не можуть вважати себе таками жителі Новосибірська або Петербурга???
Прошу нормальний отвіт!
Quote Post
Marisa
post Jul 31 2009, 03:19 PM
Отправлено #13

снайперша з України

QUOTE(Сергій М. @ Jul 31 2009, 03:25 PM)
Прошу нормальний отвіт!
*

Якісь нісенітниці. Прошу перечитати ще раз статтю.
User is offlinePM
Quote Post
Апологетъ
post Jul 31 2009, 06:36 PM
Отправлено #14

Advanced Member

Надання автокефалії може спричинити розкол, більший за філаретівський, бо багато парафій на Сході й Півдні захочуть перейти під пряме підпорядкування патріарху Кирилу.

Мова йде не про негайне надання автокефалії, а про діалог з КП, де це питання відкрито обговорюватиметься. Це ж який шанс - сказати, що в автокефалії нічо поганого немає, але треба спершу вилікувати розкол. Оскільки філарет не вилікується ніколи, то часу буде достатньо для формування єдиної позиції (у будь-якому разі це рано чи пізно станеться, залишиться лише купка маргіналів, які будуть проти), а головне - для плідного діалогу і створення можливостей для повернення людей і священства/єпископату з КП/УАПЦ (під лозунгами "приходьте, будемо разом продвигати ідею автокефалії"). УАПЦ взагалі вся може перейти, якщо буде надана хоча б автономія, про це вони неодноразово заявляли. Кирило же ставить чергові замки на двері до Церкви для цих людей. Гадаю, що це дуже тяжкий вчинок з духовної точки зору. І його рано чи пізно виправить патр. Варфоломій, бо що б не говорили про політику і "руку США", але вчинки Вселенського Патріарха виглядають набагато більш виваженішими і духовно обгрунтованими. Навіть стосовно небажання надавати автономію своїй єпархії в США.

Щодо "Русі", то читайте наукові праці. Чи хоч статті, що їх стисло викладають:

http://kiev-orthodox.org/site/churchlife/1957/
http://kiev-orthodox.org/site/churchlife/1956/
User is offlinePM
Quote Post
menix
post Jul 31 2009, 10:04 PM
Отправлено #15

Advanced Member

QUOTE(Сергій М. @ Jul 31 2009, 03:25 PM)
а суть така. що раз не можна ділити Україну на Русь і не Русь, то не можна ділити Росію так само. Адже з чого починалася Росія? з Володимира, Новгорода. Це ж Русь. Всі інші землі вже потім приєдналися до Русі і стали Руссю. вважають же себе жителі Кіровограда, Херсона, Кривого Рогу Руссю, то чому тоді не можуть вважати себе таками жителі Новосибірська або Петербурга???
Прошу нормальний отвіт!

так это ты сам и сказал что нельзя делить Украину.
Кировоград, я вот подумал, ровесник Андреевской церкви в Киеве - 1754 год. какая уж там Русь...
Херсонцы куда больше любят обращаться к Таврии и Киммерии нежели к Новороссии. А уж связывают ли себя с Русью новосибирцы и магаданцы не знаю не знаю.
А как по-твоему - насколько сильно связывают себя с Русью беларусы?
Quote Post
Василь Декармований
post Aug 3 2009, 12:35 PM
Отправлено #16

Advanced Member

QUOTE(menix @ Aug 1 2009, 01:04 AM)
*

О! Расскажи нам об этом, очевидец и ухослышец! :)
Quote Post
Сергій М.
post Aug 3 2009, 12:47 PM
Отправлено #17

Advanced Member

так это ты сам и сказал что нельзя делить Украину.
Кировоград, я вот подумал, ровесник Андреевской церкви в Киеве - 1754 год. какая уж там Русь...
Херсонцы куда больше любят обращаться к Таврии и Киммерии нежели к Новороссии. А уж связывают ли себя с Русью новосибирцы и магаданцы не знаю не знаю.
*

А що херсонці з Кімерії прийшли чи що? Чи може ж місяця. Це ж переселенці з північних областей України в основному. То з чим же їм себе пов"язувати як не з Руссю і не з Україною. так само і магаданці. думаєш стануть вони гордиться ведмедями які там жили до них. звичайно, що вони гордяться тим чим і москвичі і інші.
Quote Post
Сергій М.
post Aug 3 2009, 12:49 PM
Отправлено #18

Advanced Member

*

Ну даже з назви видно, що напряму зв"язують. а якщо ти цього не наблюдаєш, то видно погано їх вчать у школі.
і я не розумію чого вас лякає ідея розширення географічного поняття Русь разом з розширенням території проживання сх. слов"ян, поширенням їх мови, проповіддю православної віри???
Quote Post
Сергій М.
post Aug 3 2009, 01:36 PM
Отправлено #19

Advanced Member

QUOTE(Апологетъ @ Jul 31 2009, 09:36 PM)
Мова йде не про негайне надання автокефалії, а про діалог з КП, де це питання відкрито обговорюватиметься. Це ж який шанс - сказати, що в автокефалії нічо поганого немає, але треба спершу вилікувати розкол. Оскільки філарет не вилікується ніколи, то часу буде достатньо для формування єдиної позиції (у будь-якому разі це рано чи пізно станеться, залишиться лише купка маргіналів, які будуть проти), а головне - для плідного діалогу і створення можливостей для повернення людей і священства/єпископату з КП/УАПЦ (під лозунгами "приходьте, будемо разом продвигати ідею автокефалії"). УАПЦ взагалі вся може перейти, якщо буде надана хоча б автономія, про це вони неодноразово заявляли.
*

Звідки стільки наївності. звідки стільки впевненості у своїй правоті. В нашій церкві нема однозначної думки про автокефалію, хто ж буде продвигати цю їдею з нашої сторони? Та й власне в церкву не для того треба приходити щоб продвигати щось, а зовсім для інших речей. Відомо яких. Не можна лікувати розкол політичними гаслами. Люди повинні відчути, що в нас істина, в нас Благодать, з нами Бог і прийти до нас. І це так і станеться. бо якщо наша віра і Церква не єдині істинні віра і Церква, то й нема смисла тоді ніякого. А якщо істинні - тоді люди це відчують і прийдуть.
Я ж вірю що нашу віра істинна і наша Церква - єдина правдива, законна на Україні.
Quote Post
Апологетъ
post Aug 5 2009, 10:45 AM
Отправлено #20

Advanced Member

Я не бачу тут ніякої наївності. Я спілкувався і з членами УАПЦ, і з членами КП. Багатьох влаштує автономія і відсутність приниження української культури в Церкві, відсутність явного політичного впливу на Церкву з Москви. І ці вимоги не тільки не протирічать Православ'ю, а навпаки, цілковито відповідають йому. На відміну від того, на що наша Церква нині страждає.

Поки всюди лунатимуть політичні й ідеологічні гасла, з вуст ієрархів і самого патріарха, Благодать і істину відчути буде дуже непросто. Прийдуть тільки ті, кого Бог сам за руку чи за вухо приведе. Але таких одиниці. Нормальна місія і євангелізація за таких умов неможливі.

Бог не стане робити того, чого ми самі робити не хочемо. А ми не хочемо лікувати розкол, не хочемо йти назустріч, визнавати і свої гріхи і прорахунки. Тому й до нас ніхто не йде натовпом, бо не бачать духу Христа. Натомість бачать бажання поставити їх на службу імперській ідеології іноземної держави, агресивні заклики, презирство і принижиння всіх невгодних. Навіть в гучних закликах "будем молитися про подолання розколу" щирості не видно. Вже двадцять років ці заклики лунають. Та якби дійсно молились, вже давно розкол би був ліквідований! Але ж ні, більше "моляться" про міфічне єдінство "Святой Русі", нехай навіть ціною купи неміфічних, а реальних еклезіологічних розколів в Україні.

Щодо "продвигання ідеї автокефалії", то від цього нікуди не подінешься. Хоч ти трісни, а без хоча б відкритого діалогу на цю тему і хоч якихось її перспектив розкол ніколи не буде подолано. Пора спускатися з мрійливих хмарок у реальність. І заради дійсно важливого, євхаристійної єдності, цілком можна піти на поступки у таких третьорядних з духовної точки зору речах, як автокефалія.
User is offlinePM
Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic

Lo-Fi Version
Time is now: 3rd June 2020 - 11:33 AM

Українська локалізація - студія «Севен»