Інтернет-магазин інтелектуальної книги Архе

Здравствуйте Гость ( Вход | Регистрация )

10 Страницы < 1 2 3 4 5 > »  
Closed TopicStart new topicStart Poll

> ОУН УПА, Хто є хто?
Outline · [ Standard ] · Linear+

Ваше ставлення до ОУН УПА
Герої [ 9 ]  [29.03%]
Позитивне [ 2 ]  [6.45%]
Радше позитивне [ 1 ]  [3.23%]
Нейтрально [ 4 ]  [12.90%]
Радше негативне [ 5 ]  [16.13%]
Негативне [ 3 ]  [9.68%]
Злочинці [ 7 ]  [22.58%]
Всего голосов: 31

Роман
post May 23 2007, 07:13 PM
Отправлено #41

Advanced Member

Из: Казкове місто мальовничого краю

Галичина (Червона або Галицька Русь, королівство Галичина і Володимерія, Rot-Ruthenien, Ruthenenland, Kronland Galizien und Lodomerien) завжди була дуже складним регіоном у плані політичних вподобань місцевого населення. Це власне стик східної і західної культур (чи як тепер кажуть цивілізацій), візантійської і римської релігійних традицій (православ'я і католицизму), а також територія, яка завжди знаходилась у сфері інтересів постійно ворогуючих держав: історично - це Русь-Україна, Польша-Річ Посполита, Угорщина, Германські країни (Німеччина, Прусія, Швеція, Австрія), Московія-Росія.

Практично з 1349 року місцеве населення, не зважаючи на численні спроби здобуття, не мало своєї держави. Вперше після майже 600 років гноблення під час прийняття австрійської конституції у 1867 р. галицько-руський народ заявив про своє існування, що тоді дуже здивувало європейську громадськість.

Після 1-ї світової, керуючись правом на створення національних держав (14 пунктів Вільсона) у листопаді 1918 р. було проголошено Західно-Українську Народну Республіку (ЗУНР). Але тоді ж почалась кровопролитна польсько-українська війна, яка завершилась улітку 1919 р. поразкою для уже об'єднаної (21 січня 1919 р. - злука УНР і ЗУНР) України через підтримку Францією польської сторони. У 1921 р. розділ України між Польщею та СРСР по річці Збруч офіційно затвердила Ризька угода.

Українці створили у 1922 р. для боротьби за свою державу Українську Військову Організацію, яка, як бойове крило, у 1929 р. увійшла до складу новотвореної ОУН. Керував ОУН Євген Коновалець. Його у 1938 р. у Роттердамі було вбито більшовицьким агентом. Тоді в ОУН стався розкол на ОУН (б), яка підтримувала більш радикального Бандеру і ОУН (М), якою керував поміркованіший Мельник. Між цими організаціями тривала ворожнеча, яка в часі 2-ї світової розв'язалась створенням у 1942 р. УПА. Тоді загони Мальника були повністю поглинуті загонами Бандери. Незгодних - розстріляли. Місце створення УПА - Волинь, згодом діяльність була поширена на Галичину, а також на інші регіони України, в тому числі і східні, наприклад, Дніпропетровщину, там влада теж перйшла на певний час до рук УПА.

Звичайно, німцям не подобались, потуги націоналістів, а особливо факт проголошення у Львові незалежної України 30 червня 1941 р. Тоді всіх українських політичних діячів включно з Бандерою було арештовано і розстріляно або заслано до концтаборів. Бандера керування ОУН здійснював з ув'язнення у концтаборі Захсенгаузен. На чолі УПА стояв колишній командир спецзагону "Нахтігаль" генерал Роман Шухевич. "Нахтігаль", як і інший спецзагін "Роланд" були розформовані у перші дні війни через те, що відмовились виконувати накази німецького командування. Бійців було піддано арештам і розстрілам. Шухевичу вдалось врятуватись.

Місцеве населення, яке уже встигло зазанати всієї красоти більшовицького і фашистського режимів потужно підтримувало УПА. Через лави цієї армії пройшло близько мільйону бійців.

Щодо українсько-польського конфлікту, то він тлів протягом усієї історії відносин двох народів. Тліє він і зараз, це лише на вищому рівні Україна і Польща - друзі. На побутовому це дуже далеко від істини. Дійсно у 1943-1944 рр. на Волині було винищено багато сіл з обох сторін. Особисто мені доводилось у Польщі (район Підляшшя) розмовляти з місцевим жителем, старим польським воякою, який ділився своїми враженнями про те, як їхній загін нищив по селах мирних українців. Звичайно, подібні речі творились і з української сторони. Хоча, як на мене, то все діялось стихійно у вигляді помсти за кривду, а не цілеспрямовано, як геноцид. Гіркий осад від цих подій довелось мені відчути і у своїй родині. Можна почитати спогади сучасників тих подій наприклад у книзі польських авторів Богуміли Бердиховської та Ольги Гнатюк "Бунт покоління", Дух і Літера, Київ, 2004. Дуже цікава книжка.

Щодо конфлікту УПА і ЧА, то УПА старалась не зачіпати фронтовиків, а фронтовики найчастіше не вступали у бій з УПА. Траплялись інколи і курйозні випадки, коли війська ЧА звільняли з під розстрілу військами НКВС групи бійців УПА, або навпаки самі здавали упівцям місця дислокації загороджувальних загонів НКВС, щоб ті їх нищили.

Особисто знаю людей, які воювали і в ЧА і згодом в УПА, або навпаки, всю війну в УПА, а потім брали німецькі міста уже в загонах ЧА. Серед таких є і мій земляк по батькові, Герой СРСР, є також знана і шанована не лише в Україні, а й в усьому світі людина, волинянин, директор Львіської галереї мистецтв М.Возницький, герой України, а також уже покійний колишній депутат Верховної Ради СРСР Ростислав Братунь, який на її сесії ще в часи СРСР не побоявся заявити про свою причетність до УПА.

Щодо загонів НКВС, які діяли під виглядом УПА, то таких згдно офіційних документів було близько двохсот. Туди часто брали місцевих перекінчиків, які прагнучи залишитись живими, хотіли "кровью искупить вину". Ось і іскупляли... кров'ю своїх одноплемінників. Що маємо, те маємо.

А якщо гортати сторінки подальших подій, то можна згадати і про відому операцію "Вісла", коли лише за дві години однієї ночі 1947 р. польськми військами було повністю виселено 150 тис. мирного українського населення земель Лемківщини, Надсяння, Холмщини та Підляшшя. Села було спалено. Як бачимо історія гарячих українсько-польських конфліктів сягає куди далі, ніж згадувані воєнні 1943-1944 рр. B)

Ну а УПА офіційно припинило свої бойові дії на теренах України у 1954 р.
User is offlinePMEmail Poster
Quote Post
Anna
post May 23 2007, 07:15 PM
Отправлено #42

Advanced Member

Из: Киев

Товарищи, к чему соревноваться в доказаниях того, кто больше совершил преступлений: УПА или НКВД? Имхо, НКВД конечно всех перещеголяло (ибо действовало несравненно дольше), но и у УПА есть темные страницы истории. Так всегда было и будет, со всеми военными организациями, потому что это ВОЙНА, увы.
Quote Post
Anton_A
post May 23 2007, 07:37 PM
Отправлено #43

%)

В современной интерпретации этих событий мне лично не нравится, что НКВД очень часто назвают российским (не здесь, а вообще), хотя орган был интернациональный...
User is offlinePM
Quote Post
Blacksa
post May 23 2007, 07:59 PM
Отправлено #44

Advanced Member

Из: м.Вишгород

НКВС це був каральний орган (по суті) з центром в Мосвкі, я от тільки забув це столиця якої країни... Тому уособлювати НКВС з росією, хоч і не правильно, але підстави є.
І ще одне, ви питали чи знаю я чому бійців УПА не можна назвати героями... Тоді давайте з тим самим підходом ставитись бійців ЧА (не НКВС)... Думаєте вони не ґвалтували німкень? Не вбивали невинних? Вбивали! І ґвалтували! Але вони всеодно герої! Тим більш я схильний уособлювати події в Польші саме з ОУН, а не з УПА...
Quote Post
Anton_A
post May 23 2007, 08:21 PM
Отправлено #45

%)

Блекса, Вы сами назвали тему ОУН УПА.
А случаи насилия в РККА действительно были, только карались строго.
НКВД было бы правильно соотносить не с современной Россией, а с Советским Союзом, Вам так не кажется?
User is offlinePM
Quote Post
Роман
post May 23 2007, 08:33 PM
Отправлено #46

Advanced Member

QUOTE(Anton_A @ May 23 2007, 10:23 PM)
НКВД было бы правильно соотносить не с современной Россией, а с Советским Союзом, Вам так не кажется?
*

КА - тоже армия СССР. Только с Россией можно соотнести разве что Российскую Освободительную Армию Власова. Хотя и под протекторатом Германии. :ph34r:
Quote Post
Anton_A
post May 23 2007, 08:44 PM
Отправлено #47

%)

QUOTE(Роман @ May 23 2007, 11:35 PM)
КА - тоже армия СССР.
*

С первой частью согласен. Действительно, РККА это армия не только российская, но и белорусская, украинская, таджикская, туркменская, казахская, ...

Да, говорили про НКВД. Вот некоторая часть их деяний
http://warweb.chat.ru/pogran.htm
Мне в отчёте понравилось
Лейтенант Набиев вместе с кавалеристом 6-й заставы красноармейцем Ржанухиным (член ВЛКСМ), ворвавшись в дом, внезапно подверглись нападению 4 бандитов. Один из бандитов набросился на лейтенанта Набиева, свалил его на пол и начал душить.

http://www.9may.ru/unsecret/ - материала очень много, в основном отчёты НКВД.
User is offlinePM
Quote Post
Василь Декармований
post May 23 2007, 09:54 PM
Отправлено #48

Advanced Member

QUOTE(Anton_A @ May 23 2007, 10:39 PM)
В современной интерпретации этих событий мне лично не нравится, что НКВД очень часто назвают российским (не здесь, а вообще), хотя орган был интернациональный...
*

Может, подобно тому, как Россия является правоприемницей интернационального СССР?
Quote Post
Blacksa
post May 24 2007, 02:26 PM
Отправлено #49

Advanced Member

QUOTE(Anton_A @ May 23 2007, 10:23 PM)
Блекса, Вы сами назвали тему ОУН УПА.
А случаи насилия в РККА действительно были, только карались строго.
*

УПА і ОУН були тісно пов"язані. Керівництво УПА були членами ОУН, а бійці УПА були не зобов"язані бути націоналістами, більше того серед них оунівців було не так багато...
А про НКВС-Росія, то я вже казав, що НКВС каральний орган СРСР, а Росія ОФІЦІЙНА правонаступниця СРСР, разом з вісім іншим вона отримала і відповідальніст за злочини попередника.
Quote Post
Роман
post May 24 2007, 06:40 PM
Отправлено #50

Advanced Member

Як на мене, то Росія і СРСР - одна держава, лиш просто з різними назвами. Щоб у цьому переконатись - досить лише поїхати до Росії. Ті ж суспільні цінності, можливо трішки офіційно підправлені з ідеї побудови всесвітнього комуністичного майбутньго на зноновумодну панслов'янську ідею, такий же самий спосіб життя. Відразу можна подумати, що це так люди поводяться ще за інерцією. Але насправді - ні. Бо ж інші колишні республіки, не зважаючи на потуги деяких політиків, усе більше віддаляються від комуністичного насліддя російського зразка. Хтось швидше, хтось повільніше. І якщо в економіці зберігаються чи відновлюються якісь зв'язки, свідомість українців і росіян уже також помітно розходиться. Схід України ще по інерції трохи тримається за Росію, але думаю, що це минуче.
Quote Post
Anton_A
post May 24 2007, 07:20 PM
Отправлено #51

%)

QUOTE(Blacksa @ May 24 2007, 05:28 PM)
УПА і ОУН були тісно пов"язані. Керівництво УПА були членами ОУН, а бійці УПА були не зобов"язані бути націоналістами, більше того серед них оунівців було не так багато...
А про НКВС-Росія, то я вже казав, що НКВС каральний орган СРСР, а Росія ОФІЦІЙНА правонаступниця СРСР, разом з вісім іншим вона отримала і відповідальніст за злочини попередника.
*

Значит, Вы считаете, что СССР и Россия это одно и то же, если Россия является правоприемником СССР, а УПА и ОУН это разные (или значительно различающиеся) организации, не смотря на то, что Вы сами говорите о том, что часть руководства УПА были членами (от себя добавлю - весьма активными) ОУН?
А Вам не кажется, что в данном случае имеет место логическая ошибка? При сравнении двух близких понятий Вы пользуетесь разными критериями.
QUOTE(Роман @ May 24 2007, 09:42 PM)
Як на мене, то Росія і СРСР - одна держава, лиш просто з різними назвами. Щоб у цьому переконатись - досить лише поїхати до Росії. Ті ж суспільні цінності, можливо трішки офіційно підправлені з ідеї побудови всесвітнього комуністичного майбутньго на зноновумодну панслов'янську ідею,  такий же самий спосіб життя. Відразу можна подумати, що це так люди поводяться ще за інерцією. Але насправді - ні. Бо ж інші колишні республіки, не зважаючи на потуги деяких політиків, усе більше віддаляються від комуністичного насліддя російського зразка. Хтось швидше, хтось повільніше. І якщо в економіці зберігаються чи відновлюються якісь зв'язки, свідомість українців і росіян уже помітно розходиться. Схід України ще по інерції трохи тримається за Росію, але думаю, що це минуче.
*

Человек чаще всего видит то, что хочет видеть. Потому если он хочет видить в России только торжество панславянизма (что в Вашей интерпритации очень близко коммунизму) - он это увидит, не обратив внимания ни на что другое. Это не упрёк кому-либо, это просто особеннось человеческой психики - человек обычно стремится к комформизму с окружающей средой, старается избегать конфликтов с людьми, которые рядом. При этом человек перенимает точку зрения большинства, модель поведения в разных ситуациях и т.д. Такое поведение, конечно, правильно с точки зрения человеческой психики, но мешает в том случае, если данный индивид хочет создать непредвзятую оценку того или иного явления.
User is offlinePM
Quote Post
Marisa
post May 24 2007, 09:19 PM
Отправлено #52

снайперша з України

Из: Київ

QUOTE(Anton_A @ May 24 2007, 10:22 PM)
Человек чаще всего видит то, что хочет видеть.
*

Ви значить, бачите об"єктивно, а Роман - те що хоче? :huh:
Ви вже досягли "просвітлення"?
<_<
User is offlinePM
Quote Post
Anton_A
post May 24 2007, 10:00 PM
Отправлено #53

%)

QUOTE(Marisa @ May 25 2007, 12:21 AM)
Ви значить, бачите об"єктивно, а Роман - те що хоче?  :huh:
Ви вже досягли "просвітлення"?
<_<
*

Будьте добры, предоставьте более широкую аргументацию Вашего поста, только, наверное, в другой теме - а то оффтоп получится.
User is offlinePM
Quote Post
Роман
post May 25 2007, 06:32 AM
Отправлено #54

Advanced Member

QUOTE(Anton_A @ May 24 2007, 09:22 PM)
Значит, Вы считаете, что СССР и Россия это одно и то же, если Россия является правоприемником СССР, а УПА и ОУН это разные (или значительно различающиеся) организации, не смотря на то, что Вы сами говорите о том, что часть руководства УПА были членами (от себя добавлю - весьма активными) ОУН?
А Вам не кажется, что в данном случае имеет место логическая ошибка? При сравнении двух близких понятий Вы пользуетесь разными критериями.

ОУН - це ідеологічна партійна організація, подібна до комуністичної партії. УПА - це армія. Як бійці Червоної Армії не обов'язково були членами КП, так само - бійці УПА не усі були членами ОУН. :-)

Потому если он хочет видить в России только торжество панславянизма (что в Вашей интерпритации очень близко коммунизму) - он это увидит, не обратив внимания ни на что другое.

Згоден, що людина в першу чергу бачить те, що хоче бачити. Згоден, що в Росії теж відбуваються ті чи інші зміни, але гадаю, що свідомість росіян ще мало відійшла від імперської. Гасло "Москва - Третій Рим, а четвертому - не бувати!" знаходить багатьох прихильників. Якщо виявилось, що неможливо побудувати комунізм не лише в усьому світі, але й в окремо взятій державі, то виникла потреба шукати якусь іншу ідеологію, яка б вказувала, як будувати нову державу імперського типу. Такою ідеологією виявилось, популярне ще у 19 ст. слов'янство. Найцікавіше, що ця ідеологія об'єднує колишніх ідейних противників у Росії - і православних, і комуністів. Українські комуністи та значна частина православних на сході теж її підтримують. Виявяється, не так важливо, чи християнство, чи атеїзм - головне зберегти "цілісність держави". Це теж яскравий приклад ідолослужіння.
Quote Post
Василь Декармований
post May 25 2007, 07:18 PM
Отправлено #55

Advanced Member

QUOTE(Роман @ May 25 2007, 09:34 AM)
Це теж яскравий приклад ідолослужіння.
*

Це коли "Русь" перетворюється з географічної назви на ім'я нової богині.
Quote Post
Anton_A
post May 25 2007, 07:27 PM
Отправлено #56

%)

QUOTE(Василь Декармований @ May 25 2007, 10:20 PM)
Це коли "Русь" перетворюється з географічної назви на ім'я нової богині.
*

Василь, не географического названия, а исторического.
User is offlinePM
Quote Post
Anton_A
post May 25 2007, 07:29 PM
Отправлено #57

%)

QUOTE(Роман @ May 25 2007, 09:34 AM)
ОУН - це ідеологічна партійна організація, подібна до комуністичної партії. УПА - це армія. Як бійці Червоної Армії не обов'язково були членами КП, так само - бійці УПА не усі були членами ОУН.  :-)
*

Да про ОУН я знаю. Просто хотелось сказать, что если человек разделяет ОУН и УПА, то ему следует разделять СССР и Россию.
User is offlinePM
Quote Post
Роман
post May 25 2007, 07:49 PM
Отправлено #58

Advanced Member

QUOTE(Anton_A @ May 25 2007, 09:29 PM)
Василь, не географического названия, а исторического.
*

Тут варто зазначити, що, як на мене, Росія, яка вийшла на політичну арену в якості Московського царства за Івана Грозного (здається у 15 ст.), після занепаду Київської Русі (13 ст.), та Галицько-Волинської держави (14 ст.), має значно менше прав на історичну назву "Русь", ніж сучасна Україна.
Quote Post
доцент
post May 25 2007, 08:01 PM
Отправлено #59

Member
**

Из: Екатеринослав

QUOTE(Blacksa @ May 23 2007, 08:01 PM)
НКВС це був каральний орган (по суті) з центром в Мосвкі, я от тільки забув це столиця якої країни...  Тому уособлювати НКВС з росією, хоч і не правильно, але підстави є.

Кстати о НКВД И Москве и о геноцыде украинцев :
-вы посмотрите на лица и настоящие фамилии революционеров. Это был не геноцид русских над украинцами, а жыдовский террор над всем христианским словянским населением , в России чекисты уничтожили целые сословия казаков, дворянства и т.д.

Quote Post
Blacksa
post May 25 2007, 08:02 PM
Отправлено #60

Advanced Member

QUOTE(Anton_A @ May 25 2007, 09:31 PM)
Да про ОУН я знаю. Просто хотелось сказать, что если человек разделяет ОУН и УПА, то ему следует разделять СССР и Россию.
*

Особисто я хоч і не утотожнюю Росію і СРСР, та вважаю тут вашу паралель недоречно. Росія правонаступниця, по суті змінилася назва, ну і деякі політичні зміни. Суспільного перелому не відбулося. А ОУН і УПА тут зв"язок дещо інший.
Quote Post

10 Страницы < 1 2 3 4 5 > » 
Closed TopicTopic OptionsStart new topic

Lo-Fi Version
Time is now: 7th June 2020 - 08:33 AM

Українська локалізація - студія «Севен»