Інтернет-магазин інтелектуальної книги Архе

Здравствуйте Гость ( Вход | Регистрация )

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Вибір храму закордоном, Православна чи греко-католицька
Outline · [ Standard ] · Linear+
Viktor Chmel
post Apr 29 2008, 08:14 PM
Отправлено #1

Advanced Member

Из: Київ

Христос Воскрес!
Браття та сестри, є питання.
Дуже близька мені людина, охрещенна в православ"ї збирається вийти заміж і повінчатися. Вони українці, але з деякого часу живуть в Португалії, тому вибір церков у них в містечку не великий: УГКЦ, і українська православна в підпорядкування Константинополю. І вона і чоловік - люди віруючі, бо достатньо потинялися по закордонах і натерпілися, але ще не воцерковлені, і думають на зразок "Бог одни, все рівно куди ходити ...". Коли вони звернулися до мене, як до певного авторитету в питаннях віри, то я порадив вінчатися в Константинопільській церкві, і спробував пояснити, що в принципі життя на вінчанні не закінчується, і що треба взагалі то більш серйозно ставитися до питання віри, і ходити не лише на Пасху, а частіше, сповідатися, причащатися, одним словом думати і діяти на перспективу. Мене дружно послухали, але пізніше, як з"ясувалося, обрали УГКЦ. Чому? Зіграв людський фактор.

В православній їм з порога почали називати суми в евро які треба пожертвувати за вінчання, навіть не запитавши хто вони і звідки, що в церкві, та ще й в умовах діаспори взагалі то дико. Зі священником намагалися 2 рази домовитись про зустріч - у нього кожен раз не було часу, спілкувався він завжди звисока, із серії "ну, от ще одні прийшли вінчатися, дістали вже". Вони були в щоці з такої церкви і вирішили поговорити з греко-католиком.
В УГКЦ віднеслися по християнські. Отець сказав, що це для нього буде велике свято - перше вінчання на цій парафії, що він після Пасхи спеціально привезе вінці з України, що все буде безкоштовно. Розказав, що треба усвідомлювати, що це не лише обряд, а велике таїнство, одним словом зробив все те, що має зробити нормальний священник.

Я всього цього не знав, трохи людей насварив, сказав, що от предки життя клали за віру православну, а вони самі добровільно стають католиками. Одним словом перебрав, і хоч і вибачався, але мабуть осад у них залишився. Проте люди все це вислухали і тепер перебуваються в стані невизначенності, вони не можуть зрозуміти, чому там так все добре, але не бажано, а тут так все правильно і мерзотно? Питання не в грошах, а в нерозумінні такої ситуації.
На Пасху мали ще сходити в третій храм, що я їм знайшо церез Інет - парафія РПЦ, але там на час вінчання точно не буде священника. Тому варіант мабуть відпадає.

Зараз вони задають просте для них і дуже важке для мене питання: а яка різниця між католиками і православними? Щоб ви відповіли невоцерковленій людині, яка запитує не з цікавості, а яка на основі вашої відповіді буде робити вибір в житті?

Писати якусь догматику, якісь примати папи, мені здаєть це для них все рівно що диф. рівняння для школяра. Треба якось просто і зрозуміло пояснити.

Прошу вашої поради і молитов за р.б. Валентину і Віталія!

User is offlinePMEmail Poster
Quote Post
Василь Декармований
post Apr 30 2008, 08:06 AM
Отправлено #2

звезда...

Из: столиця

Quote Post
BadaBOOM
post Apr 30 2008, 11:53 AM
Отправлено #3

Advanced Member

Из: г. Бровары, Киевская обл.

QUOTE(Віктор Чмель @ Apr 29 2008, 11:16 PM)
Зараз вони задають просте для них і дуже важке для мене питання: а яка різниця між католиками і православними? Щоб ви відповіли невоцерковленій людині, яка запитує не з цікавості, а яка на основі вашої відповіді буде робити вибір в житті?
*

По суті нічого додати до васіної зсилки не можу. Але, вважаю, необхідно у розмові розділити різницю між католиками та православними (бо вона не завжди на користь православних :( ) та відмінність католицизму від Православ'я.
User is offlinePM
Quote Post
Василь Декармований
post Apr 30 2008, 08:38 PM
Отправлено #4

звезда...

Из: столиця

QUOTE(BadaBOOM @ Apr 30 2008, 02:55 PM)
По суті нічого додати до васіної зсилки не можу. Але, вважаю, необхідно у розмові розділити різницю між католиками та православними (бо вона не завжди на користь православних :( ) та відмінність католицизму від Православ'я.
*

угу... + один
Quote Post
menix
post May 6 2008, 12:23 AM
Отправлено #5

Advanced Member

вот Белановский, один из катехизаторов ЦДРМ недавно писал коротко и понятно http://belanovskyy.livejournal.com/8630.html

Примат Папы не сложнее деления столбиком, просто при отсутствии доверия к Преданию вообще, пугание разницей в догматах не имеет никакого веса.

они пускай еще сходят в тот приход РПЦ, может он нормальный и им там понравится. а если нет, то мое мнение таково, что лучше быть хорошим католиком, чем плохим православным. это я исхожу из того чему какой священник может научить.
жить на приходе где "все правильно і мерзотно" может не всякий и уж явно не человек испытывающий лишь легкий, первичный интерес к Церкви. закончится это тем, что они будут думать что они знают что такое христианство, но дело с ним сознательно иметь не хотят. это что называется "и будет последнее горше первого".

в былые времена на форуме могли найтись ревнители которые бы назвали такую точку зрение "толканием во ад", но я знаю достаточное количество людей, которые начинали с одного места, а сейчас находятся совсем в другом. поистине, Божий Промысел о человеке превосходит наше воображение. и хорошо по мере сил быть его инструментом.
я бы их честно предупредил о разнице между католичеством и православием, о том, почему бывают плохие священники, о возможных путях развития в их случае, о всяких откровенных глупостях что есть конкретно в УГКЦ (типа культа Пяти ран Иисуса), но своего выбора у них не отнимал бы. так же поступали и со мной.

2Вася: я знаю католиков которых воротит от Откровений Анжелы не меньше чем меня. их конечно не намного больше чем тех православных, для кого например Благодатный огонь не является основанием веры.
Quote Post
Viktor Chmel
post May 12 2008, 11:11 AM
Отправлено #6

Advanced Member

Дякую всім, особливо за посилання menix-у.
Щось подібне і я написав.
Дасть Бог, допоможе.
А я зрозумів, що одна справа говорити про свою правильність, а інша жити так, щоб інші люди, лише дивлячись на нас самі хотіли стати православними.
Quote Post
Anna
post May 12 2008, 01:56 PM
Отправлено #7

Advanced Member

Из: Киев

QUOTE(Віктор Чмель @ May 12 2008, 02:13 PM)
А я зрозумів, що одна справа говорити про свою правильність, а інша жити так, щоб інші люди, лише дивлячись на нас самі хотіли стати православними.
*

Отож!
Мій близький друг - греко-католик. Поважає православ"я, але так сталось, що він народився греко-католиком. Якби я почала переконувати його в істинності Православ"я, він би не послухав принаймні через свій запальний норов. Він не православний, але він справжній християнин: щиро вірує в Бога, церковний, дуже порядна людина, завжди перший приходить на допомогу і т.д. Моя поведінка і молитви за нього - це все, що я можу зробити. А все інше, сподіваюсь, зробить Господь, якщо буде Його воля.
Quote Post
Ademauer
post May 12 2008, 03:57 PM
Отправлено #8

Unregistered

Можна б було порадити їм піти в мечеть: там ще й доплатять, а гостям завжди раді. Я певен, театралізоване дійство їм сподобалось би, а щодо Таїнств, так їх (як я розумію) це не хвилює.

Якщо вже пояснювати, то пояснювати різницю між Православною Вірою, та неправославними религіями.
Quote Post
Anna
post May 12 2008, 05:09 PM
Отправлено #9

Advanced Member

QUOTE(masiHi @ May 12 2008, 06:59 PM)
Я певен, театралізоване дійство їм сподобалось би, а щодо Таїнств, так їх (як я розумію) це не хвилює.
*

Чому ти так одразу... може люди шукають саме Церкву, а не театр.дійство? Просто піддались спокусі. Сам знаєш, як неофітів можуть відвернути від Церкви не тільки що "бабульки", а й священики...

Просто треба пояснити, що не треба ніяковіти від таких конфузних ситуацій, що диявол завжди намагється відвести людину від істинної Церкви, тому і відбуваються такі речі.

І що незважаючи на дії священика, він все одно є слугою Божою, через якого - і тільки через якого - ми можемо отримати і Причастя, і інші Таїнства. А без Причастя Тіла і Крові Христових немає Церкви; без Причастя немає віруючої людини. Тому важливо, щоб людина отримувала сАме Причастя у Богом встановленій Церкві, а не театралізоване дійство де-інде. Бо багато хто говорить: " у нас Бог" чи "у нас Бог", але Він заповідав, що заснує ОДНУ, і тільки ОДНУ Церкву, і Сам буде лише в НІЙ ОДНІЙ, і "врата ада не одоліють Її". Православна Церква є заснованою Самим Богом, і Він перебуває в ній.
Quote Post
Melody
post May 12 2008, 08:28 PM
Отправлено #10

undefined

але Він заповідав, що заснує ОДНУ, і тільки ОДНУ Церкву

этот аргумент вообще работает в двух направлениях.
Католик скажет - ура, это наша!, а протестант найдет отмазки о Церкви "на тонком плане".
Католическая Церквоь имеет апостольскую преемственность, тем не менее. Тут уж ничего не попишешь.

и,
http://ovk.livejournal.com/168748.html
Quote Post
Ademauer
post May 12 2008, 09:13 PM
Отправлено #11

Unregistered

Апостольскую приемственность имеют и марониты (со своими языческими заскоками).
Предсказание (то, что в ссылке) о своей жизни в раю... Что-то не то. Может, по католическим понятиям, из из духовенства безгрешен не только пантифик?
Quote Post
Melody
post May 12 2008, 09:32 PM
Отправлено #12

undefined

Предсказание не читала. Картинка впечатлила.

я не о том, чтобы всех в католики, а о том, нельзя доказать, что католики - не Церковь, ссылаясь на указанные слова. А кем они были до 1054 года и в какой момент перестали быть Церковью? Очень много вопросов.
Quote Post
nadina
post Jun 3 2008, 09:12 AM
Отправлено #13

Advanced Member

Из: Kiev, Voznesensk

QUOTE(masiHi @ May 12 2008, 06:59 PM)
Можна б було порадити їм піти в мечеть: там ще й доплатять, а гостям завжди раді. Я певен, театралізоване дійство їм сподобалось би, а щодо Таїнств, так їх (як я розумію) це не хвилює.

Якщо вже пояснювати, то пояснювати різницю між Православною Вірою, та неправославними религіями.
*

1. :ph34r: ну почему не волнует вопрос таинств? венчание - это таинство. и очень печально, что так дают от ворот поворот в православной церкви. к сожалению, совсем не первая такая история :(
2. при всех наших претензиях к католикам, нельзя отрицать, что они христиане. проповедь в стиле православие и другие (ставить в один ряд католиков, мусульман, буддистов и т.д.) лично меня бы отбросила очень далеко.

согласна полностью с точкой зрения жени.
Quote Post
Anton_A
post Jun 3 2008, 09:18 AM
Отправлено #14

%)

QUOTE(masiHi @ May 13 2008, 12:15 AM)
Может, по католическим понятиям, из из духовенства безгрешен не только пантифик?
*
Андрей, по католическим меркам и понтифик не безгрешен...
User is offlinePM
Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic

Lo-Fi Version
Time is now: 14th November 2019 - 07:05 PM

Українська локалізація - студія «Севен»