Інтернет-магазин інтелектуальної книги Архе

Здравствуйте Гость ( Вход | Регистрация )

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Церкви: объединения, расколы, таинства..., УПЦ КП и УАПЦ и др.
Outline · [ Standard ] · Linear+
Anna
post Jun 21 2007, 07:25 AM
Отправлено #241

Advanced Member

Из: Киев

Самопроголошена Чорногорська Православна Церква вимагає передати їй всю власність СПЦ на території Чорногорії. У квітні 2007 року декілька сотень прихильників Міраша Дедеіча намагалися взяти штурмом резиденцію митрополита Чорногірсько-Приморського СПЦ, монастир св. Петра в Цетині, але цьому зашкодили правоохоронні органи. читати далі

Хто що чув з цього приводу? Ділимось думками
User is offlinePMEmail Poster
Quote Post
Anton_A
post Jun 21 2007, 02:10 PM
Отправлено #242

%)

У них тоже раскол? Весьма грустно. Хотя решение суда справедливое.
User is offlinePM
Quote Post
Viktor Chmel
post Jun 22 2007, 10:35 AM
Отправлено #243

Advanced Member

Из: Київ

QUOTE(Anna @ Jun 21 2007, 09:27 AM)
Хто що чув з цього приводу? Ділимось думками
*

Ви знаете Ганна, в світі так багато чого робиться, що якщо все чути, то можна і з глузду з'їхати. Та і спокусливо це...
А якщо стосовно цього питання, то я думаю хай розбираються самі. Не наша справа лізти в незалежну країну і вказувати їм що робити. Це тільки американці і росіяни собі чомусь дозволяють.
Quote Post
Anton_A
post Jun 22 2007, 12:31 PM
Отправлено #244

%)

QUOTE(Віктор Чмель @ Jun 22 2007, 01:37 PM)
Ви знаете Ганна, в світі так багато чого робиться, що якщо все чути, то можна і з глузду з'їхати. Та і спокусливо це...
А якщо стосовно цього питання, то я думаю хай розбираються самі. Не наша справа лізти в незалежну країну і вказувати їм що робити. Це тільки американці і росіяни собі чомусь дозволяють.
*
А оценку дать уже нельзя...
User is offlinePM
Quote Post
Anna
post Jun 22 2007, 08:23 PM
Отправлено #245

Advanced Member

Из: Киев

QUOTE(Віктор Чмель @ Jun 22 2007, 01:37 PM)
Не наша справа лізти в незалежну країну і вказувати їм що робити. Це тільки американці і росіяни собі чомусь дозволяють.
*

Я і не збиралась нічого нікому вказувати. Мені цікаво, що сталося.
Quote Post
Marisa
post Jun 22 2007, 08:26 PM
Отправлено #246

снайперша з України

QUOTE(Anton_A @ Jun 22 2007, 03:33 PM)
А оценку дать уже нельзя...
*

То Ви по молодості так оцінки давать звикли... :rolleyes:
User is offlinePM
Quote Post
Anton_A
post Jun 22 2007, 08:40 PM
Отправлено #247

%)

QUOTE(Marisa @ Jun 22 2007, 11:28 PM)
То Ви по молодості так оцінки давать звикли... :rolleyes:
*

Так! молодо-зелено :D (IMG:http://www.cooking.ru/pics/tmpl1/tmpl43_19.jpg)
User is offlinePM
Quote Post
Апологетъ
post Jun 25 2007, 09:21 AM
Отправлено #248

Advanced Member

Из: Бориспіль, Яготин

Anna, чорногорські розкольники - одні з кращих друзів Філарета) Мабуть, він їх проінструктував, як слід створити мережу парафій і монастирів на порожньому місці) Чи може це просто так діють природні інстинкти у всіх розкольників, що й інструктувати не треба. На щастя, ситуація там трохи краща, ніж була у нас у 1992. Влада більш демократична, лояльна до канонічної Церкви, закон більше дотримується, багато воцерковлених, у т.ч. молоді, в той час як у "Чорногорській Церкві" таких негусто, бо це швидше політичне збіговисько, ніж Церква.
User is offlinePM
Quote Post
Апологетъ
post Jun 25 2007, 09:44 AM
Отправлено #249

Advanced Member

Їхній предстоятель митр. Михайло Дедеїч, за його ж словами:

"У цркви Св. Параскеве у Софији, 15. марта 1998. године, хиротонисан за епископа од стране Патријарха Бугарскога Пимена и седам митрополита и епископа Бугарске православне цркве. "

У Болгарській Церкві зроду-віку (принаймні з 1971) "патріарха Пімена" не було, бо The primate of the Church of Bulgaria has been His Holiness Maxim, Metropolitan of Sofia, Patriarch of All Bulgaria since 1971 (http://en.orthodoxwiki.org/Church_of_Bulgaria). Цей Пімен - розкольник, один з друзів Філарета, якого у КП поминали (не знаю як зараз) у диптиху замість канонічного Патріарха Максима.

Далі по тексту (авто)біографії:

"Васељенски Патријарх Вартоломеј I у договору са Српском православном црквом, против свијех црквенијех закона, правних и моралних норми, доноси одлуку о његовоме искључењу из цркве, 9. априла 1997. године."

Клон Філарета) відлучений, як і наш "против свијех црквенијех закона, правних и моралних норми")))))

Тобто прекрасно видно, як реалізується (чи під керівництвом, чи, швидше, по інерції) план Філарета зі створення "альтернативного Православ'я", мережі різноманітних розкольницьких юрисдикцій, що перебувають між собою у інтеркоммюніоні, поставляючи один для одного "єпископів". З цих організацій, мені здається, лише УАПЦ (Мефодія Кудрякова) і "Македонська Православна Церква" утримуються від контактів з іншими "альтернативщиками" і прагнуть увійти до канонічного Православ'я.

http://www.moc-cpc.org/index_c.htm
User is offlinePM
Quote Post
menix
post Jun 25 2007, 12:11 PM
Отправлено #250

Advanced Member

кстати Филарет уже и в Греции успел кого-то "рукоположить". не говоря уже про давнее противостояние с ПЦА. еще до Японии только не добрался.
даже если бы он был супер-пупер благодатным, такие действия - это безумие, это попытки не просто создать свою Церковь, а разрушить Вселенское Православие.

кстати, КП недавно выпустил любопытный документ, называется Историко-каноническая декларация.

я его просмотрел часть, некоторые вещи вполне можно использовать и против них. например, странные выводы из приводимых фактов. ну и глупости всякие написаны, подтасовки. на дураков, что ли рассчитано?
хотя местами МП подловили. например на истории с РПЦЗ.
Quote Post
Viktor Chmel
post Jun 25 2007, 12:48 PM
Отправлено #251

Advanced Member

QUOTE(Апологетъ @ Jun 25 2007, 11:46 AM)
З цих організацій, мені здається, лише УАПЦ (Мефодія Кудрякова) ...  прагнуть увійти до канонічного Православ'я.

Або він з нього не виходив..., або це лише здається, бо Кудрякова треба знати особисто, щоб зрозуміти куди він прагне. Почитайте про події 2005 року http://www.umoloda.kiev.ua/number/697/165/25314/ свідком яких я зміг стати лише на наступний день після того, як вони відбулися, але мені вистачило. Цим всім особисто керував той самий Мефодій. Парафія і досі нам не передана, пластунам і редакції газети довелося шукати інше приміщення.
В храмі поставили крісло спиною до вівтаря, ікони з виставки-продажу вкрали, справу зам'яли. То кого підтримує влада?

Quote Post
Апологетъ
post Jun 25 2007, 05:09 PM
Отправлено #252

Advanced Member

menix,

той документ непогано покритикував арх. Ол. (Драбинко), хоч і коротко

я думаю, що історія з РПЦЗ повториться і в Україні) В кращому варіанті - після смерті Філарета, в гіршому, років через 50, коли помре "покоління розколу".

Віктор Чмель,
Я чув про той випадок. Щоправда УМ ніколи не довіряв (як можна довіряти статті, де "говорять, люди кажуть, поговір свідчить"), це ОБС, а не журналістика і тим більш не факти. Якщо Кучма і підтримав Кудрякова, значить, той йому більше підходив, ніж Ісіченко. Це саме по собі не свідчить, що один негідник, а інший святий. Але, я думаю, підтримки влади там не було, просто Кудряков найняв якусь службу охорони і взяв під контроль те, що вважав своїм. Звичайно, слід прагнути, щоб подібного не було з усіх боків.

Під УАПЦ (Мефодія Кудрякова) я маю на увазі всю церкву, а не його особисто. Повір, що в УПЦ ніяких особливих ілюзій ні щодо єпископів УАПЦ, ні щодо єпископів УПЦ-КП немає. Більшість священиків і єпископів після радісного вітання діалогу стиха промовляють своїм "і з ким же там об"єднуватись?" Але, тим не менше, якщо почитати останні заяви УАПЦ, різні декларації і постанови, то помітна більш-менш твереза оцінка ситуації, прагнення до компромісу і справді уврачування розколу. Прогрес помітний, хоч минуле нам відомо. Настільки цей прогрес щирий - покаже час. http://www.orthodox-dialog.org.ua - це, здається, їхній сайт. Мені там багато що сподобалось.

За УАПЦ Кудрякова більше тисячі парафій, нехай пару єпархій він і ледве тримає під контролем. Тоді як у Ісіченка за даними УАПЦ 10 парафій, за їхніми власними 40, плюс такий оригінал як Яків Кротов :) Тобто, УАПЦ(о) Ісіченка повторює шлях ФІларета - приймає до себе різних альтернативщиків по всьому світу.

Взагалі, з моєї точки зору, різні документи і заяви про варіанти об"єднання з боку КП, УАПЦ(о) і УАПЦ з точки зору богословської грамотності і здорового глузду явно на користь останньої (мабуть завдяки Іоанну єп. Уманському). В КП занадто тримаються за Філарета і політичну підтримку влади, в УАПЦ(о) у Ісіченка досить оригінальні богословські погляди, та й взагалі я не розумію на що він сподівається. Я, звичайно, з ситуацією близько не знайомий, але за моїми спостереженнями усі ці ділення і поділи свідчать про все дальше віддалення від Церкви Христової, а створення юрисдикцій "для себе", без смирення і послушанню нехай і поганому, але священноначалію, свідчать про гордість, якою просто переповнені всі ці дрібні організації: УАПЦ Соборноправна, Українська Автономна Православна Церква, УАПЦ Канонічна, УАПЦ Соборна, десятки (якщо не сотні) істінно-руських (катакомбників) і т.д. Здавалось, нащо ще дробитись? Не подобається в УАПЦ, то переходь в КП, чи в УПЦ, чи виїзжджай закордон і служи в українських приходах КонП. Хіба малий вибір? Так ні, треба створювати свою власну Церкву з собою на чолі. Таке в мене враження.
User is offlinePM
Quote Post
Апологетъ
post Jun 25 2007, 05:44 PM
Отправлено #253

Advanced Member

Проглянув розділ про УПЦ тієї "декларації". Багато що мене насмішило))) Загалом типовий стиль публікацій КП, трішки правди під "правильним" кутом зору, і пару відер мало не повної маячні. УПЦ не може називатись Церквою))) Це ж кому таке могло в голову стукнути?

А щодо Варфоломія, то він чи не єдиний, хто не визнає УПЦ як окрему Помісну Церкву. А оскільки він лише один із патріархів, а не папа римський, то це не так вже й страшно, якщо порівнювати з КП, яких він взагалі не визнає за православних.

Взагалі, я уявляю, що наші там могли йому написати у 2000, пам"ятаючи оригінальні заяви митр. Агафангела, мабуть вимагали, щоб він "не втручався у справи УПЦ, а мовчки сидів у своєму Фанарі" чи щось типу того, тому він правильно зробив, що трохи остудив гарячі голови. Думаю, з часом у нас зуміють вести розмову з більшою повагою до Варфоломія, більшою обережністю і з врахуванням розбіжностей у поглядах на адміністративний устрій Церкви між слов"янськими і візантійськими юрисдикціями.

Я вважаю, що якщо УПЦ вдасться налаштувати прямий діалог з Константинополем, то це буде вирішальним моментом в уврачуванні розколу в Україні і ствердження УПЦ як помісної Церкви вже не тільки де-факто, а й де-юре. Але зробити це буде надзвичайно важко.
User is offlinePM
Quote Post
menix
post Jun 26 2007, 10:04 AM
Отправлено #254

Advanced Member

хе, так то что Украинской Православной Церкви, как поместной не существует, это по-моему яснее всего. ее нет в диптихе Церквей.
это игра слов, подразумевающая лишь некоторое уникальное административное образование.
но это не повод говорить, что она не Церковь. это тоже игра слов.

а мораль какая? надо меньше играть словами.
Quote Post
Asmir
post Jul 5 2007, 08:23 PM
Отправлено #255

Newbie
*

Недавно попала в руки пресловутая "декларация", пока что поверхностно ознакомился, надо почитать повнимательнее.

Одно из замечаний - некорректные аналогии с прецедентами провозглашения автокефалии. Ведь в большинстве случаев автокефалии желала вся церковь, а КП был "создан" Филаретом, что называется "с нуля", путем выстраивания параллельной иерархии наряду с существующей церковью. Таких способов обретения автокефалии в истории я что-то не припоминаю.

Может быть и правильно, то, что поместная церковь соответствует независимому государству, но поместность это ведь не только самоуправление, поместность это не только автокефалия. Поместность - это способность церкви объединять в себе верующих независимо от их национальности, политических убеждений, социального происхожения и т.д. Вначале независимости УПЦ к этому просто не была готова, в украинском обществе не было базового консенсуса, в церкви тоже, необходимо было сначала обеспечить нормальное обсуждение вопросов о присутствии национальной культуры в церкви, об украинской государственности, об отношениях российского и украинского народов и т.д. Но Филарета снедала воля к власти, нетерплячка, чтобы поскорее надеть патриарший клобук, он вообще не понимал смысла поместности ... а такая спешка привела бы к расколу церкви, ее политизации, сращению с государством. Филарет загубил шанс нормального получения автокефалии, это страшный человек, поняв это я в свое время ушел из КП ...
Quote Post
Viktor Chmel
post Jul 6 2007, 08:39 AM
Отправлено #256

Advanced Member

Дякую, Апологету за тверезі думки!
Quote Post
Апологетъ
post Jul 13 2007, 06:53 PM
Отправлено #257

Advanced Member

menix,
хе, так то что Украинской Православной Церкви, как поместной не существует, это по-моему яснее всего. ее нет в диптихе Церквей.

не плутай "Помісність" і "автокефалію". У широкому розумінні помісною Церквою є кожна канонічна єпархія на чолі з єпископом. У менш широкому, як я спостерігаю у висловлюваннях богословів і ієрархів, так звуть саморядні Церкви, не тільки автокефальні, а й автономні, і такі як УПЦ. А оскільки саме слово "помісність" заперечує можливість існування паралельних юрисдикцій як в еміграції, то й не не дуже назвеш "помісною", наприклад, УПЦ в США (КонП), що існує паралельно з ще десятком канонічних православних юрисдикцій. А от в Україні канонічна юрисдикція одна, й інша навряд чи з"явиться, бо "Москва не спить", а Константинополь дуже обережний. Тому я й вважаю, що до УПЦ цілком можна застосовувати Помісність.

Вживання ж слова "помісність" у розумінні "автокефальність" є абсолютно некоректним. Підозрюю, що це слово гайнуло у журналістику з подачі Філарета, який вирішив, що "автокефалія" буде асоціюватись з конкурентами - УАПЦ. Вірогідно, це слово підтримується і представниками УПЦ, котрі за автокефалію, але знають яку реакцію це слово викликає у більшості церковних людей на півдні і сході, та й центрі.
User is offlinePM
Quote Post
Василь Декармований
post Aug 20 2007, 07:54 PM
Отправлено #258

звезда...

Из: столиця

QUOTE(TanyaR @ Aug 20 2007, 03:55 PM)
А как вам то, что 24 августа Московский патриархат не будет отмечать ваш праздник в Софийском соборе?

Но ведь в предыдущие годы отмечал. И в совместном молебне за Украину участвовал, вместе с филаретовцами и прочими. А с чего это вдруг в этом году не будет? Потому что Ющенко отдал часть своей власти Януковичу, и теперь президентские приглашения в Софию можно наконец-то проигнорировать?

Хотя празднование Московским Патриархатом очередной годовщины отделения Украины от Москвы - это таки нечто. Впрочем, как и в Беларуси, Молдове и т.д.
Quote Post
Kvitalij
post Aug 21 2007, 06:53 PM
Отправлено #259

Advanced Member

Из: Севастополь

10 Апостольское правило гласит:

"Аще кто с отлученным от общения церковного помолится, хотя бы то было в доме: таковый да будет отлучен"
Кого следует подразумевать под "отлученными от общения церковного"? Логически тут возможны два варианта ответа: либо тех, кто персонально был отлучен от общения, ввиду его личных грехов или из-за учинения раскола. В контексте современной жизни Русской Православной Церкви таковыми окажутся бывший митрополит Филарет, бывший епископ Иаков, бывший священник Глеб Якунин или бывший архимандрит Валентин Русанцов. При более широком понимании смысла этого правила и аналогичных с ним действие его будет распространяться на имеющих молитвенное общение со всеми, кто преемственно связан с отлученными от Церкви ересиархами и расколоучителями. В таком случае под действие этого правила попадут все молившиеся вместе с католиками, протестантами, монофизитами, старообрядцами, карловчанами, греческими старостильниками и т.д.

33 правило Лаодикийского собора, которое относится не только к молитвенному общению с еретиками или лицами, персонально отлученными от церковного общения, но ко всем вообще раскольникам:

"Не подобает молиться с еретиком или отщепенцем".

http://www.pravoslavieto.com/docs/ru/o_mol..._obshtenii.htmв
Quote Post
Василь Декармований
post Aug 21 2007, 08:24 PM
Отправлено #260

звезда...

Из: столиця

QUOTE(Kvitalij @ Aug 21 2007, 09:55 PM)
10 Апостольское правило гласит:

"...В таком случае под действие этого правила попадут все молившиеся вместе с католиками, протестантами, монофизитами, старообрядцами, карловчанами, греческими старостильниками и т.д.

В таком случае под действие этого правила попадет владыка Митрофан, молившийся в Софии вместе с Филаретом и Ко 24 августа 2006 и 2005 гг. И понятное дело, что не без ведома и благословения Блаженнейшего.

Или у нас Церковь каноничная всегда, или не надо тогда упрекать в неканоничности другие конфессии.
Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic

Lo-Fi Version
Time is now: 27th February 2020 - 06:30 AM

Українська локалізація - студія «Севен»