Інтернет-магазин інтелектуальної книги Архе

Здравствуйте Гость ( Вход | Регистрация )

9 Страницы  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Як обєднати Україну?
Outline · [ Standard ] · Linear+
Blacksa
post Feb 1 2007, 09:47 PM
Отправлено #1

Advanced Member

Из: м.Вишгород

На мою думку в Україні існує глибока криза. Україна була вже поділена на ліво, та правобережну. Цей період в історії нашої країни отримав назву "Руїна".
Зараз мені здається схожа ситуація. По-перше ті, кого ми називаємо "політичною елітою" не справляють враження чесних людей, для яких Народ і державні інтереси понад усе. По-друге ми маємо два кардинально різні, протилежні світогляди. Сприйняття історії, шляхи розвитку, геополітичні пріорітети і т.д. Важливим чинником є і мовна проблема. Якщо хворобу не лікувати, то вона прогресує. А стан справ в країні інакше як хворобою назвати не можна.
User is offlinePMEmail Poster
Quote Post
Marisa
post Feb 1 2007, 11:33 PM
Отправлено #2

снайперша з України

Из: Київ

Що об'єднує?
Якими ж параметрами імунітету цілісності наділений «організм» українського суспільства? Насамперед треба говорити про єдину ідентичність громадян України. Згідно з дослідженням інституту соціології НАН України, на сьогодні ідентифікація «громадянин України» домінує над іншими (житель міста,
села, житель району, громадянин СРСР). Про те, що це не формальна ідентифікація за паспортом свідчить підтримка більшістю українців ідеї державної незалежності України. Сьогодні понад 57% готові знову проголосувати за незалежність на уявному всеукраїнському референдумі.
Крім того, саме в повсякденному житті (а не під час виборчих кампаній) українці здатні знаходити прості й ефективні рішення надуманих політиками проблем. Так, питання вибору мови для повсякденного спілкування не є чинником реального розколу країни на Схід чи Захід. Приміром, на запитання, яку другу обов'язкову мову повинні вивчати діти в школах, більшість громадян України 82-85%) віддала перевагу англійській, а не російській мові.
Одночасно державі ще доведеться вирішувати завдання позиціювання української мови як символу державності, мови публічної сфери відносин серед громадян, між громадянином та державою. Разом з тим зміцнення престижності статусу української мови має супроводжуватись максимально можливою ліберальною політикою стосовно мов, яким українці віддають перевагу в приватному спілкуванні.
На неполітичному рівні ставлення і до росіян, і до європейців у різних регіонах України доволі доброзичливе. Приміром, за даними згаданого «круглого стопу», навіть на Західній Україні, що стереотипно вважається антиросійським регіоном, 60% населення позитивно ставляться до Росії та росіян. Тобто, на щастя, є необґрунтованими спроби нав'язати українському суспільству поділ за принципом ставлення до колишніх сусідів по СРСР, насамперед росіян, що пов¬ністю руйнує міф про розкол суспільства на проросійську й антиросійську частину. Українці єдині у своєму толерантному ставленні до сусідів за умови відповідного ставлення до них самих.
Суттєво недооцінено чинник, патріотизму. Попри недобудованість держави та небезуспішні спроби «приватизації» його інститутів, внутрішні й зовнішні загрози підриву таких його фундаментальних основ, як суверенітет, верховенство права, безпека, більшість громадян продовжує вважати себе патріотами України, а всередині цієї більшості значна частина готова йти на жертви заради Вітчизни, якщо матиме достатнє раціональне обґрунтування результативності таких жертв.
Держава, політичні сили, що називають себе демократичними й патріотичними, повинні заохочувати та підтримувати як пасивний патріотизм (турбота про добробут родини, повага до законів і державних інститутів, почуття гордості за країну), так і активний патріотизм (праця на благо країни, виховання любові до України, відмова від певних благ сьогодні заради майбутнього України).
Загалом в українському суспільстві, за даними інституту соціології НАН України, домінує демократичний тип масової політичної культури. Переважна більшість громадян України 77% - по Україні; 87% - Заході і 67% - на Сході) погоджуються з такими твердженнями:
- демократій є найкращим політичним устроєм для сучасної держави
- економічний розвиток країни неможливий без демократії
- права людини захищені тільки в демократичному суспільстві
- демократія пропонує людині реальну можливість для свідомого політичного вибору порівняно з іншими режимами
- за демократії законодавча влада відображає інтереси основних соціальних груп

Ці твердження актуальні для всіх регіонів України. У майбутньому саме ці чинники, на думку соціологів слугуватимуть зниженню конфліктності між представниками різних регіонів. Найголовніше – демократична політична культура є обов'язковою умовою для досягнення консенсусу з питань, які потенційно розколюють країну. Саме завдяки демократичній складовій національної ідентичності ми маємо підстави стверджувати, що в єдиної української держави й української нації є майбутнє.

Сергій Кисельов, Петро Бурковський
Національний інститут стратегічних досліджень

Частина статті «Злука чи Розлука?»
«Главред» №1 22 січня 2007
User is offlinePM
Quote Post
Marisa
post Feb 1 2007, 11:39 PM
Отправлено #3

снайперша з України

Из: Київ

На мою думку - проблема сильно надумана і роздута всілякими екстремістами. :rolleyes:
User is offlinePM
Quote Post
Blacksa
post Feb 2 2007, 07:55 AM
Отправлено #4

Advanced Member

Проблема якраз не надумана. І говорячи про розкол я не маю науазі політику і ідіотів, які з трибун єднають всіх підряд. Я кужу про про те що ми маємо два протилежні світогляди. Дві ворогуючі ідеології.
Ось принципові приклади:
1. Коли ветеранів Великої Вітчизняної Війни на День Перемоги везуть до Німетчини, то там вони тизнуть руки тим німцям, кажучі що ті були лише солдатами і виконували свій обов"язок. І що зараз їм нічого ділити. А от змусьте їх потиснути руку бійцю ОУН УПА... Думаю що навряд чи вийде....
2. Мова. Я навіть не кажу про те хто де спілкується Українською... Тут головне ставлення. Чи птання російської як другої державної об"єднує нас?
3. Геополітика. НАТОvsРосія... І взагалі ставлення до Росії вцілому.

І головне: результатом всього цього став розкол в церкві. Бо такі речі на пустому місці не з"являються.
Тому проблема є. Я згоден, що поки вона не досягла фатальних маштабів, проте якщо так буде далі, то все можливо...
Quote Post
Ademauer
post Feb 2 2007, 04:23 PM
Отправлено #5

Unregistered

Про непорозуміння, типу "схід-захід" всі одразу забули, коли виникла проблема острова Тузла. Настрої у Львові тоді не відрізнялися від настроїв у Донецьку. Тож, якби проблему штучного розколу всі наші співгромадяни усвідомили як загальноукраїнську, що від неї є небезпека для усієї держави, то проблема зникла б сама собою.
Quote Post
burevestnik
post Feb 2 2007, 05:23 PM
Отправлено #6

Advanced Member

Из: Москва

QUOTE(Marisa @ Feb 2 2007, 02:41 AM)
На мою думку - проблема сильно надумана і роздута всілякими екстремістами. :rolleyes:
*

І не тільки екстремістами.

Мені завжди було соромно за наші московські канали, які всіляко цю тему про розкол України обговорювали та розпалювали, гіперболізували, особливо на Першому каналі. Дратувала часом їхня заангажованість. Таки передачі, як "Однако", наприклад, призводять лише до погіршення сітуації.
User is offlinePM
Quote Post
Василь Декармований
post Feb 2 2007, 09:44 PM
Отправлено #7

звезда...

Из: столиця

Треба, щоб на нас напали марсіани. Тоді ми всі об'єднаємося.
Quote Post
Melody
post Feb 2 2007, 09:46 PM
Отправлено #8

undefined

Из: Киев

мне тоже кажется, что проблема надуманна..

Quote Post
Максим
post Feb 3 2007, 08:25 PM
Отправлено #9

Advanced Member

Из: Львів тел: 80685039574

Мені здається проблема зовсім не надумана. Тобто вона є. Але з другого боку вона в великій мірі підігрівається навмисно, різними політичними силами.
Я вважаю, що об"єднавчою силою України могла би бути Церква, наша УПЦ МП. Мені хочеться на це сподіватись, і залишається тільки вірити в це (в перспективі далекого чи не дуже далекого майбутнього).
Християнство призване єднати, прощати, любити, боротися з гріхом, з самим "князем світу цього". Тут неможливий поділ на вільного чи раба, на багатого чи бідного, на чорного, білого чи жовтого; на англійця, корейця, італійця, українця, поляка, росіянина, болгара.....
Але на жаль, на превеликий жаль ці здавалось би прописні істини чомусь інколи забуваються в середовищі нашої Церкви. І в певні моменти з Церкви походять розєднавчі імпульси поділу. Особливо ж в моменти виборів. Важко і дуже прикро це спостерігати. Але маю надію і віру в те, що явища ці лище тимчасові.

Quote Post
Blacksa
post Feb 4 2007, 11:30 AM
Отправлено #10

Advanced Member

QUOTE(Максим @ Feb 3 2007, 10:27 PM)
Мені здається проблема зовсім не надумана. Тобто вона є. Але з другого боку вона в великій мірі підігрівається навмисно, різними політичними силами.
Я вважаю, що об"єднавчою силою України могла би бути Церква, наша УПЦ МП. Мені хочеться на це сподіватись, і залишається тільки вірити в це (в перспективі далекого чи не дуже далекого майбутнього).
Християнство призване єднати, прощати, любити, боротися з гріхом, з самим "князем світу цього". Тут неможливий поділ на вільного чи раба, на багатого чи бідного, на чорного, білого чи жовтого; на англійця, корейця, італійця, українця, поляка, росіянина, болгара.....
*

Згодний з усім мною процитованим, окрім формулювання МП. Так нас називає київський патріархат. Ніякий ми не МП ми Українська Православна Церква. А якщо комусь хочеться називати себе київським, вишгородським, донецьким, або львівським патріархатом то я нічого зробити тут не можу.
Quote Post
Виктор Киевский
post Feb 4 2007, 05:30 PM
Отправлено #11

Advanced Member

Необхідно побудувати Велику Українську Стіну (ВУС) :).
Quote Post
Blacksa
post Feb 4 2007, 06:38 PM
Отправлено #12

Advanced Member

Чомусь я здогадуюсь від кого :P
Я якщо серйозно, то національна ідея має бути не проти когось, зараради України....
Quote Post
Виктор Киевский
post Feb 4 2007, 06:42 PM
Отправлено #13

Advanced Member

Ну звісно, щоб пересічні громадяни не порозбігалися від об'єднання.
Quote Post
Роман
post Feb 4 2007, 07:12 PM
Отправлено #14

Advanced Member

Из: Казкове місто мальовничого краю

Віктор, мене чомусь дивує твоє іронія.

Що поганого в тому, щоб люди різних етнічних чи політичних поглядів, які проживають на спільній території, з часом добровільно! об'єднались в одну Церкву? Це є нормально і так було спокон віків, коли Помісна Церква була територіальною, а не національною організацією.

Треба просто свідомо на рівні церковної ієрархії відмежуватись від усіх тих націоналізмім, які зараз розривають нашу Церкву на частини, чи то українського чи то російського, чи то панслов'янського.
Quote Post
Виктор Киевский
post Feb 4 2007, 07:36 PM
Отправлено #15

Advanced Member

Все занадто заполітизовано.
Я не бачу шляхів церковного об'єднання
без усвідомлення істинності Православія,
повернення приходів з росколів та їх каяття.
А що казати про сектантів, котрі мають прибутки
від свої приходів?
Подивитися у ЗМІ, то на церковні теми
"разглагольствуют" усі, навіть комуністи.
Тому вважаю, що об'єднає під лоно Православія
тільки якийсь катаклізм або війна.
Так завжди було. За всіх часів.
Quote Post
Melody
post Feb 4 2007, 07:57 PM
Отправлено #16

undefined

Из: Киев

QUOTE(Роман @ Feb 4 2007, 10:14 PM)

Треба просто свідомо  на рівні церковної ієрархії відмежуватись від усіх тих націоналізмім, які зараз розривають нашу Церкву на частини, чи то українського чи то російського, чи то панслов'янського.
*

золотые слова
Quote Post
Виктор Киевский
post Feb 4 2007, 08:04 PM
Отправлено #17

Advanced Member

QUOTE(Роман @ Feb 4 2007, 11:14 PM)
Треба просто свідомо  на рівні церковної ієрархії відмежуватись від усіх тих націоналізмім, які зараз розривають нашу Церкву на частини, чи то українського чи то російського, чи то панслов'янського.
*

Мені цікаво, хто робитиме оце?
Quote Post
Роман
post Feb 4 2007, 08:04 PM
Отправлено #18

Advanced Member

Из: Казкове місто мальовничого краю

На рахунок заполітозованості, це ти, Вікторе, вірно сказав.

Але до Церкви приводить Бог, а не політики. ;-)

А щодо православного віросповідання, то його істинність признають і розкольники і навіть, як це не дивно, греко-католики. Тобто переважно більшість віруючого люду нашої країни, бо протестанти складають лише від 0,2% (на заході) до 2% (у Києві і на сході).

Але від нас з вами, від нашого відношення до інославних, може залежати в якійсь мірі те, наскільки швидко може відбуватись процес воцерковлення в лоні УПЦ.

Мені цікаво, хто робитиме оце?

А це вже робиться. По крайній мірі у нас в єпархіїї, я це відчуваю.
Quote Post
Виктор Киевский
post Feb 4 2007, 08:18 PM
Отправлено #19

Advanced Member

Християнство на Русі приймало гоніння
здавна. І зараз в якійсь мірі відчувається тиск
і з боку влади, і з боку Заходу, тай з боку співвітчизників.
Згадайте про хрестні ходи "За Януковича" в час виборів
в президенти. У Януковича шлейф кримінального минулого,а
християни носять ікони і хрести за нього.
Чи наприклад, скоїв вбивство чоловік,
а виявляється він був віруючою людиною.
Кранощів можна навести безліч.
Що казати, чорний піар у своєму піку.

Відношення інославних до християн
формується ЗМІ, а ЗМІ під владою
політиканів. І якщо хтось з інославних
змінить своє відношення, то це буде 0,001%.
І кардинально нічого не зміниться.

Роман, згоден, все може змінити Бог. ;-)
Quote Post
Максим
post Feb 5 2007, 08:06 AM
Отправлено #20

Advanced Member

Из: Львів тел: 80685039574

QUOTE(Виктор Киевский @ Feb 4 2007, 09:38 PM)
Тому вважаю, що об'єднає під лоно Православія
тільки якийсь катаклізм або війна.
Так завжди було. За всіх часів.
*

Коли-то завжди? Зовсім не бачу виключно позитивного впливу катаклізмів чи війни на розвиток Православ"я.

Я теж погоджуюся з Романом:

QUOTE(Роман @ Feb 4 2007, 11:14 PM)
Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic

Lo-Fi Version
Time is now: 26th August 2019 - 09:50 AM

Українська локалізація - студія «Севен»