Інтернет-магазин інтелектуальної книги Архе

Здравствуйте Гость ( Вход | Регистрация )

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Українське богослов'я, Православне, звичайно
Outline · [ Standard ] · Linear+
Апологетъ
post Dec 29 2008, 08:05 PM
Отправлено #1

Advanced Member

Из: Бориспіль, Яготин

Думаю, варто мати таку тему. Хто яких українських православних богословів знає? Сучасних, передовсім. Де можна почитати їхні праці? Бажано в мережі.

Я поки що читав лише дві статті арх. Кирила (Говоруна), рівень, як на мене, дуже непоганий. Також непоганий рівень у єп. Антонія (Паканича), хоча серйозних його праць я теж не бачив.

Ще можна згадати митр. Володимира, але його праць з еклезіології (кажуть, він спеціаліст в цій сфері), я не бачив.

Читав також статті арх. Августина Маркевича, але там рівень не надто глибокий, швидше, церковна публіцистика.

Щодо світських, то взагалі все огорнуто таємницею. Пан Бурега зрідка пише аналітичні статті на теми сучасного церковного життя, але це теж більше публіцистика.

Кажуть, що є хороший патролог Юрій Чорноморець, але я читав лише його досить "круті" статейки, які до богослов'я (а іноді здається, що й до Православ'я) дуже далекі.

Мені ще називали якісь імена, але я їх позабував)))

Діліться посиланнями.
User is offlinePM
Quote Post
Апологетъ
post Dec 29 2008, 08:13 PM
Отправлено #2

Advanced Member

А, ще забув Костянтина Сігова, він же теж наш. Також арх. Іов (Геча) етнічний українець (Вселенський Патріархат).

Ось трохи лінків:

Константин Сигов
"Свидетели правды и проблема традиции"
http://www.theolcom.ru/uploaded/218-227.pdf

Архиепископ Львовский и Галицкий Августин
"Православие и униатство: сосуществование или противостояние?"
http://www.theolcom.ru/uploaded/312-321.pdf

Священник Сергий ГОВОРУН (КДА; ОВЦС)
«Богословские аспекты и практика приема в Православие из инославия»
http://theolcom.ru/doc/sacradoc/1_12_Hovorun.pdf

Проф. архим. ИОВ (Геча) (Свято-Сергиевский богословский институт, Париж, Франция)
«Учение о Евхаристии у св. Николая Кавасилы и блж. Симеона Солунского»
http://theolcom.ru/doc/sacradoc/2_17_Job_Gecha.pdf

Преосвященный АНТОНИЙ, Епископ Бориспольский
«Святоотеческие основания таинства Священства»
http://theolcom.ru/doc/sacradoc/5_03_Anthony_Pakanich.pdf
User is offlinePM
Quote Post
menix
post Dec 31 2008, 12:21 PM
Отправлено #3

Advanced Member

Из: Київ

Несмотря на то, что в интернете представлена публицистика Юрия Павловича Черноморца (в которой скорее обличаются всякие вещи далекие от православия — как например политическое, чем занимался в уходящем году и наш синод) и пару очерков на сайте "Киевская Русь" (по большому счету это наш богословский портал:), он д-но является сильным патрологом, в недавнем времени окончившем уже докторскую диссертацию.

Другой хороший патролог, диак. Андрей Глущенко, в свое время с Алексеем Дунаевым издал лекции по патрологии Николая Сагарды (не путать с синим, питерским изданием).

Работы архим. Кирилла (Говоруна). Кроме того, его учебник по патрологии.

К примеру, приличный список богословов, правда не только украинских. Многие из них относятся к "тусовке" "Духа и литеры", работы соотв. на их сайте.

Еще многие работы можно найти на bogoslov.ru — очень достойный проект.

Их вообще не густо, это правда, потому нечего и раскольников поносить щодо їх необдарованості, а проблема в общем уровне образования. У КДАиС времен Забуги уровень престижа и доверия к упал вообще ниже всякого плинтуса. Многие хорошие преподы были вытеснены системой и часто покидали пределы Украины вообще. Некоторые учебные заведения типа нынешней Полтавской семинарии и Симферопольского училища начали за здравие, а теперь... получается как обычно у них.
Слава Богу, Львовские богословские курсы — как бы филиал ПСТГУ, возобновили работу в этом году. Это единственное заведение, где можно мирянам у нас получать достаточно качественное и в то же время заочное образование, благодаря сильной методологической базе.
Про семинарии КП и УАПЦ я молчу.
Институт Фомы Аквинского и особенно УКУ на этом фоне выглядят весьма заманчиво, благодаря тому что не варятся в каше синодальной системы образования, а более связаны с современными европейскими достижениями науки.
User is offlinePMEmail Poster
Quote Post
Апологетъ
post Dec 31 2008, 01:14 PM
Отправлено #4

Advanced Member

А в КДА почались якісь зміни на краще з приходом владики Антонія? Бо я читав деякі його доповіді на Арх. Соборах, так рівень наче непоганий. Правда та стаття, на яку я дав лінк вище, мене сильно розчарувала. Якась вона поверхова і ненаукова, чи то може я не прозрів суть. Без розвитку богословської освіти в КДА і створення якогось світського богословського інституту в Києві (хоча б на базі, як ти кажеш, "тусовки" Києво-Могилянської академії) нам православним в Україні буде дуже сутужно.

Хоча дуже позитивні усілякі богословські семінари і конференції, які у нас, як я бачу, проводяться регулярно.

Спасибі за лінки. Думаю, якщо гарно покопатись, то можна познаходити.

Ось ще я знайшов:

І. Тарнавський, кандидат богослов'я. "Бог, світ і людина як елементи онтологічно–смислової структури буття у вченні блаженного Августина."
http://orthodoxia.org.ua/augustinus.php

плюс там на сайті є ще кілька його статей. Не читав, тому щодо рівня не знаю, зате українською мовою)))
User is offlinePM
Quote Post
menix
post Dec 31 2008, 11:09 PM
Отправлено #5

Advanced Member

да, владыка Антоний навел порядок серьезно в плане дисциплины, и преподавательский состав поменялся немного, но сами понимаете — отмена негатива еще не есть построение позитива. хорошую школу создать не один год нужен, я не говорю о преемственности, она нам пока не снится еще нигде по-моему.
но при владыке Антоние мирянам стало совершенно невозможно поступить в КДС без сана на заочку, что раньше можно было сделать путем некоего финта ушами :) ну ладно, я допустим, не собираюсь принимать сан, и не хочу никого дурить, а ктото может и собирается — и что делать?
ведь созданию какого-то заведения для мирян о. Николай в свое время воспрепятствовал, насколько мне известно, типа нечего конкуренцию разводить. и где теперь мы, а где он? один Львов и остается, да и тот едва не потеряли, пока к счастью все обошлось.

одной тусовки (сиречь преподавательского состава) для создания ВУЗа прямо скажем недостаточно, нужно и горячее желание, и много подготовки, и немалые возможности и средства. это мною обсуждалось с этой самой тусовкой :) они кроме того говорили, что сделать хороший ВУЗ можно только на базе сильной филологической школы, из чего легко прийти к выводу, что нам и факультета хватило бы. но и того пока не имеем.
проект создать школу, которая бы со временем стал факультетом института св. Иоанна Богослова в Москве, в свое время увы загнулся — и самому институту поплохело, а у нас с финансами не складывалось и людей маловато было, чтото не знаю... Мариса еще успела там поучиться — Маш, как это называлось, при Екатерининском, я уже забыл? кажется сто лет назад было...
Quote Post
Сергій М.
post Jan 2 2009, 04:41 PM
Отправлено #6

Advanced Member

Из: місто-герой Київ

А що дає мирянину богословська освіта? якщо є 10 заповідей, а я й ті виконати не можу, то куди можна йти далі? Чи може для того, щоб з другими більш переконливо говорити?
Quote Post
Vladimirova
post Jan 2 2009, 05:25 PM
Отправлено #7

Advanced Member

Из: Киев

А хто може сказати про іншого, виконав той заповіді, чи ні? Може, хто й виконав. І мирянин, як не дивно :-)
User is offlinePM
Quote Post
Апологетъ
post Jan 7 2009, 12:51 PM
Отправлено #8

Advanced Member

менікс

"что нам и факультета хватило бы. но и того пока не имеем."

Повністю згоден. І були ж у наших вузах дореволюційні богословські факультети, відродили б хоч один православний. Але це дійно дуже малореально, хіба що якийсь міжконфесійний гібрид (що при високому науковому рівні, може, не так вже й страшно). А починати все дійсно потрібно з філології, хоча б з якихось курсів для мирян давньогрецької (візантійської), давньосирійської, івриту, латини... І це, по-моєму, реально, можна якось домовитись зі світськими фахівцями, якщо немає "церковних". У нас на спец. класичної філології такі точно є, але в мене ніяк руки не доходять дізнатись детальніше) та й новогрецької у нас окрема кафедра і, здається, окрема спеціальність. А то в нас періодично вводять якісь незрозуміло кому потрібні курси арабської, перської, чеської і т.д. для всіх бажаючих.

Після їх закінчення треба братися гуртом за переклади, бо відродження богословської (і навколобогословської) думки має розпочинатись тільки з патрології, а у нас у цій сфері, по-моєму, все надто тихо, в україномовній вже точно))) І ці переклади цілком можна друкувати у якихось наукових журналах, бо візантистика - це ж широка наукова дисципліна, а перекладів відповідної літератури і філософії на укр. практично немає.

А ти знаєш когось із серйозних англомовних православних богословів, яких варто перекласти на українську? Крім митр. Калліста Уера. І де їхні книжки можна у нас дістати, чи може де вони є в мережі (це взагалі був би ідеал).

Ну і починати цей "рух за доступність богословської освіти" можна і зі створення якихось електронних ресурсів. Я вже трохи над цим думав, жаль, що зовсім немає часу для реалізації такого. Може, з"явиться колись... Тільки я б не хотів робити щось "міжконфесійне", мені б хотілось щоб це був суто "канонічний" проект, до того ж україномовний. А це досить складно, бо одна людина таке не зробить, а знайти таких однодумців буде важкувато.

*

Сергій М.

Святі Отці казали, що богословствувати - це те ж саме, що молитись (точний вислів не пам"ятаю, але щось типу такого). А англ. правосл. богослов митр. Калліст Уер сказав, що сказати "я не богослов", це те ж саме, що сказати "я не молюсь". Так що православний, у принципі, має бути богословом, але, звичайно, відповідно до свого духовного та інтелектуального рівня. Мова тут не йде про Богословів, а лише про "богословів" у дуже широкому сенсі.
User is offlinePM
Quote Post
Апологетъ
post Jan 7 2009, 07:31 PM
Отправлено #9

Advanced Member

а щодо перекладу св. отців, то мене просто завидки взяли, коли я зайшов на сайт уніатського видавництва "Свічадо". У них ціла патрологічна серія: http://www.svichado.com/catalog/chidna_duh...kogo_shodu.html

Принаймні деякі переклади точно з мов оригіналу, а то й усі.

невже в нас в КДА (чи у видавничому відділі мирополії чи в якомусь монастирі) не можна щось таке зробити! А в них ще й закородоном багато видавалось, ось знайшов випадково у каталозі нашої універської бібліотеки:

Василій, Великий Вибрані листи св. Василія Великого= Selected letters of the st.Basil the Great / Великий Василій; Переклав з грецької мови о.С.Фединяк, ЧСВВ. - Нью-Йорк: Видавництво оо.Василіян, 1964. - 216с. - ( Українська духовна бібліотека ).

Василій, Великий Аскетичні твори св. отця нашого Василія Великого= Opere ascetiche / Великий Василій; Переклав з грецького митр. А.Шептицький, ЧСВВ. - Рим: Видавництво оо.Василіян, 1989. - 490с. - ( Українська духовна бібліотека. Ч. 76 ).

там в тій серії більше 100 томів, судячи з усього.
User is offlinePM
Quote Post
Сергій М.
post Jan 8 2009, 08:26 AM
Отправлено #10

Advanced Member

Спасибі за відповідь
Quote Post
menix
post Jan 14 2009, 10:45 PM
Отправлено #11

Advanced Member

QUOTE(Апологетъ @ Dec 31 2008, 03:16 PM)
Хоча дуже позитивні усілякі богословські семінари і конференції, які у нас, як я бачу, проводяться регулярно.

Спасибі за лінки. Думаю, якщо гарно покопатись, то можна познаходити.

Ось ще я знайшов:

І. Тарнавський, кандидат богослов'я. "Бог, світ і людина як елементи онтологічно–смислової структури буття у вченні блаженного Августина."
http://orthodoxia.org.ua/augustinus.php

плюс там на сайті є ще кілька його статей. Не читав, тому щодо рівня не знаю, зате українською мовою)))

Щодо Тарнавського — я його робот також не читав, але вважаю що не кожний кандидат богослов’я заслуговує на увагу :)

А всякие позитивные конференции-семинары проводятся в основном такими путями:
1. Силами приснопоминаемой духилитеровской тусовки, у которой есть и связи, и возможности, благодаря чему кроме издательства мы имеем Успенские чтения и Киевский летний богословский институт, как минимум.
Увы, силы людей ограничены, и не всегда те, кто нашел возможность работать в какой-то нише могут заниматься еще и другим, и третьим, и требовать от них этого неразумно. Спасибо за то, что мы имеем.
2. Иногда по инициативе некоторых инославных, стремящихся к диалогу, как например эта конференция: http://www.risu.org.ua/ukr/news/article;24606/
3. Силами как раз молодежи, которой все еще не все равно и хоть както интересно, которая все пытается жить Духом, при всем отсутствии и средств, и возможностей.
Нею был создан Православный Богословский клуб, который просуществовал пару лет и трансформировался в
Философско-Богословский Клуб им. прп. Максима Исповедника.
Примечательно, что в первый клуб стали приходить люди иных конфессий, а второй клуб уже создан поликонфессиональным.

Почему так произошло? Все, кто долгое время общается в рамках одной конфессии и активно занимается образованием начинают жаловаться на ментальную тесноту. Они перерастают большинство людей около себя и им хочется чегото более глубокого. Причем это движение со всех сторон. Поэтому я считаю что те, кто пытается замкнуться в рамках одной конфессии ради "комфортного" общения, окрадывает сам себя. Все, кто хочет таким образом себя оградить от "отравы" — это ваше дело, выбирать для себя. Но не отрицайте, что вы понесли потери. Вообще, закрываться, заниматься охранительством, для меня — признак слабости, слабости своего свидетельства.
Так случилось и с этим клубом — некоторые отошли, не желая общаться с католиками и быть может даже не подозревая о формате встреч. "Не хотим, бо не хотим". Коекто до сих пор пытается возродить первый клуб, при этом участвуя во втором. Кроме сепаратизма, цель совершенно непонятна.
Ясно лишь то, что дело живет и собирает вокруг себя мыслящих людей.
Quote Post
Апологетъ
post Jan 15 2009, 04:23 PM
Отправлено #12

Advanced Member

Я не заперечую користі міжконфесійних зустрічей. Вони корисні у якості діалогу, сперечання, свідчення і т.д. Вони спонукають активніше вивчати ті чи інші моменти. Коли в тебе розходження у поглядах "зі своїм", ти просто плюєш на це, бо "головне, що він в Церкві". Коли ж різниця у поглядах з іновірцем, ти вже починаєш більш глибоко і активно вивчати предмет, аби якщо й не переконати його, то відстоювати свою віру якомого аргументованіше і серйозніше. Тут уже дійсно питання свідчення, обов'язку і т.д.

Я незгоден з твоєю оцінкою таких зустрічей між своїми. Я вважаю, що вони набагато важливіші, ніж зустрічі з іновірцями. Єдність Церкви визначається багатьма факторами, і спілкування та порозуміння тут далеко не на останньому місці. Якщо іновірці гарно годяться для суперечок, вивчення на практиці апологетики, самоосвіти, то свої найкраще підходять для якоїсь спільної роботи на благо Церкви. Тому мені найцікавіше саме зі своїми. Це не значить, що я категорично проти якихось спільних проектів з іновірцями, якщо вони принесуть користі нашій Церкві, то чудово. Але мене хвилює і турбує доля моєї Церкви, яка переживає не найкращі часи і якій я зобов'язаний допомогти усім, чим можу. Це немов мати, яка тебе народила і виховала, а ти, замість того щоб допомагати їй, йдеш і працюєш на благо якоїсь тітки, нехай і хорошої. І для мене Церква Христова і УПЦ - це абсолютні синоніми, з тим уточненням, що УПЦ є Церквою Христовою в Україні, але усією її повнотою і без якихось аналогів. При всіх позитивних рисах католиків і розкольників, при тому, що нам є чому у них вчитись (особливо у католиків), вони не є Церквою.

І справа тут не в "отраві". Це просто два різні рівні діяльності православного, і вони обоє мають бути обов'язковими, як на мене. Небезпечною буде і одна, і інша крайність. Щодо "слабкості", то я дійсно вважаю себе слабким в богословському сенсі, але ця слабкість - це не страх піддатися іншим поглядам, тут шанси у розкольників і католиків нульові, а нездатність відстоювати свої переконання на пристойному богословському рівні, нездатність свідчити про них і глибоко, і аргументовано, і з урахуваннях інтелектуальних та інших здібностей тих, перед ким це робиться.

Крім того, серед моїх близьких знайомих і друзів практично немає православних (у реалі аж одна людина, та й та не надто богословськи підкована), тому мені просто не вистачає спілкування зі своїми. А спілкування з такими людьми, воно особливе, воно дає відчуття, що ти не "один проти всіх" (чи щось типу такого), від чого легко і у відчай впасти, що є люди, з якими можна порадитись, яким можна довіряти (в тих чи інших питаннях) і т.д. З такими людьми можна говорити набагато щиріше.

І я не розумію, про який сепаратизм ти говориш. Це ж добре, якщо буде дві такі організації - одна суто наша, а інша - міжконфесійна.
User is offlinePM
Quote Post
menix
post Jan 17 2009, 02:32 PM
Отправлено #13

Advanced Member

я говорил о достаточно конкретных клубах в определенном формате, клубах общения на богословские темы, попросту — разговоры определенного рода. встречи эти не полемические, темой не избирается рассмотрение чьихто ошибок в вероучении, а взгляд на тот или иной вопрос. поликонфессиональность такому формату идет только на пользу.
почему плохо когда два таких клуба — потому что люди которые в них участвуют одни и те же, а жизнь как правило не позволяет только и ходить по клубам. поэтому для меня это не повод воскликнуть "больше клубов хороших и разных", а неприятие перетягивания одеяла. при том что в новом клубе православные явно рулят по всем параметрам.

да, я только за встречи, которые бы имели целью изменение д-ной ситуации в церкви. и они не меньше других способствуют ознакомлению с тем или иным предметом — это подразумевает серьезный подход к любому вопросу. пока что правда их никто не проводит, потому как все сознают, что между словом и дело большая пропасть :) какую бы тему ты предложил рассмотреть?

насчет "Коли в тебе розходження у поглядах "зі своїм", ти просто плюєш на це, бо "головне, що він в Церкві" — ойвей, брат. с этим-то похоже у нас главная проблема. все православные у нас так увлекаются очерчиванием внешних границ Церкви, что както забывают о внутренних. какой критерий принадлежности церкви? что человек был крещен, исповедуется и причащается? а его ктото спрашивал во что он верит? может это неважно? как же тогда исповедание соборной церкви (а "кафоликос" подразумевает именно внутреннее единство веры)? изза того что встает вопрос "а много ли православных в православной церкви?" мне и не хочется со спокойной душой плевать на них. и это порождает те явления о которых мы говорили выше
а) хочется поговорить с кемто из внешних, потому что не так много тех с кем можно поговорить из своих. от этого ты ищещь людей близких тебе по духу, закрывая глаза на их официальную конфессиональность.
б) чрезмерная сосредоточенность на грехах деяния (мы же грешные - грешим каждый день), и может от этого не особая чувствительность к грехам бездеятельности — не будем ничего делать, ответственность еще на себя брать, лежи оно так во веки веков, без нас разберутся.

воспитывали меня люди далеко не только православные, хотя это личное. но твоя аналогия - повод дать ссылку на статью http://srechkunov.narod.ru/mimo.htm
Quote Post
Апологетъ
post Jan 20 2009, 04:59 PM
Отправлено #14

Advanced Member

Я гадаю, що і на богословські тему було б про що поговорити "у вузькому колі". Це б допомагало і один одного зрозуміти, і (само)освіті сприяло б.

Ну мені, наприклад, було б цікавіше ходити в моноконфесійний клуб, якщо він не буде надто антиукраїнського спрямування (бо в такому випадку доведеться полемізувати не менше, ніж з неправославними).

да, я только за встречи, которые бы имели целью изменение д-ной ситуации в церкви. и они не меньше других способствуют ознакомлению с тем или иным предметом — это подразумевает серьезный подход к любому вопросу. пока что правда их никто не проводит, потому как все сознают, что между словом и дело большая пропасть :) какую бы тему ты предложил рассмотреть?

Ти маєш на увазі "внутрішні" зустірічі? Якщо на богословську тематику, то цікаво було б проаналізувати теми відношення до таїнств і хіротоній у КП/УАПЦ, цікава еклезіологічна тематика, тема автокефалії, можна також торкнутись теми перекладу богослужінь, теми можливості богословської освіти для мирян у Києві, цікавою є тема православного богослов'я шлюбу. Ну і, якщо ти кажеш, що між словом і ділом є велика прірва, то тоді проаналізувати, як цю прірву долати. Що можемо зробити ми на своєму місці (не штурмуючи митрополій і приймалень єпископів, не влаштовуючи дурнувати мітингів і подібного). Хоча я, відверто кажучи, більше схиляюсь до теоретизування і розмірковувань, ніж до якихось практичних дій, за виключенням того, що стосується наукової чи перекладацької діяльності, тут я в міру сил стараюсь щось робити.

ищещь людей близких тебе по духу, закрывая глаза на их официальную конфессиональность

От тут я з тобою не згоджусь) Там можна зустріти близьких по інтелекту, близьких по політичним чи ідеологічним поглядам, навіть близьких за характером, але не за духом. Справжню, глибинну єдність я можу відчувати тільки зі своїми, із зовнішіми завжди відчувається та глибинна прірва, що нас розділяє, прірва саме в духові, як я це сприймаю, хоч в душевному плані, емоційному, може бути дуже хороше відношення.

щодо бездіяльності, не знаю, може ти й правий, але я надто лінивий і обережний, щоб сильно цим перейматись. Тут і від характеру залежить багато, хто більш енергійний, діяльний і т.д. Але робити щось потрібно, тільки обережно, щоб це не принесло шкоди.

Щодо Речкунова, то я не поділяю його емоцій. Тут найкраще підійдуть слова про те, що бджола бачить на лужку квітки, а муха - кізяки. Я виріс на світовій художній літературі, більшість з якої була антиклерикальною, тому коли я прийшов у Церкву, я не очікував побачити там нічого хорошого, йшов я свідомо не до людей, а до Бога. Втім, я був здивований, і не просто, а надзвичайно, тим, що я там побачив. Настільки воно виявилось далеким, у позитивному плані, від того, що я уявляв. І цей радісний подив залишається і по цей день. Тому я й не сильно переймаюсь, щоб щось міняти. Дійсно, може бути й краще. Але може й бути набагато гірше. Якщо я й стараюсь щось робити, то не тому, що хочу щось змінити, а тому, що відчуваю потребу робити щось, обов'язок як православного, не для щоб "виправити" Церкву, а для того, щоб віддячити Їй.
User is offlinePM
Quote Post
Сергій М.
post Jan 21 2009, 09:26 AM
Отправлено #15

Advanced Member

Апологет, підтримую твою світлу позицію.
Quote Post
Veter Peremen
post Jan 21 2009, 02:31 PM
Отправлено #16

Advanced Member

Ещё есть одно хорошее духовное заведение, Полтавская Духовная Семинария (бывшее Комсомольское Духовное Училище), там тож очень хороший уровень знаний, на уровне КДС, а то и лучше.. кстати, это единственная семинария куда принимают мирян на заочное обучение! Ссылка: http://orth-mission.org.ua/
Сам там учусь B)
Quote Post
Сергій М.
post Jan 21 2009, 02:59 PM
Отправлено #17

Advanced Member

словосполучення (Комсомольское Духовное Училище) заставило почухати потилицю. Перше, що приходить на думку, що там вчаться комсомольці
Quote Post
Veter Peremen
post Jan 21 2009, 03:40 PM
Отправлено #18

Advanced Member

словосполучення (Комсомольское Духовное Училище) заставило почухати потилицю. Перше, що приходить на думку, що там вчаться комсомольці

город такой есть в полтавской области - Комсомольск.
Ранее семинария базировалась в Переяслав-Хмельницком, потом в Полтаве (19 век). На самом деле город не имеет никакого отношения к уровню знаний в этой семинарии. Половина нынешних (и прошлых) студентов КДА, выходцы комсомольского дух. училища... почаевкая, харьковская, волынская семинарии, Черновицкий бог. институт отдыхают по сравнению с ПДС по уровню знаний... тыкскзать нервно курят в сторонке :lol: B) . Ну можете собственно сами сайт глянуть.
Quote Post
Сергій М.
post Jan 21 2009, 03:44 PM
Отправлено #19

Advanced Member

Та я чув про місто Комсомольськ, просто перші секунд 30 серйозно задумався, а тоді згадав.
Quote Post
Veter Peremen
post Jan 21 2009, 03:50 PM
Отправлено #20

Advanced Member

Кстати город действительно забитенький -_-
Живёт порядка 60 тыс. человек. Но тем и спокойнее, приезжаешь на сессию, отдыхаешь душой, приходит успокоение и умиротворение. Кстати расположился на Днепре, так что есть что посмотреть, есть свои красоты :rolleyes:
Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic

Lo-Fi Version
Time is now: 25th August 2019 - 01:39 AM

Українська локалізація - студія «Севен»